آخرین اخبار : 

عملیات آتشباری خاکبرداری بدنه اصلی سد باغان اجرا شد

اشتراک گذاری این مطلب:

به گزارش باغان سبز به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای بوشهر، سید مرتضی راد مجری طرح سد باغان اظهار داشت: در پی روند عملیات اجرایی سد باغان، اولین عملیات خاکبرداری در طی سال جاری و به کمک ۳ هزار کیلوگرم مواد ناریه، حجمی حدود ۶ هزار و ۲۰۰ متر مکعب از تکیه‌گاه جناح راست و سرریز بدنه سد باغان انجام گرفت.

وی ادامه داد: با توجه به عملیات انجام شده، خاکبرداری جناح چپ بدنه سد باغان به اتمام رسیده و فقط خاکبرداری زیر سرریز بدنه و جناح راست بدنه باقی مانده است که امیدواریم طی چند مرحله دیگر، عملیات آتشباری آن طی روزهای آینده به اتمام برسد.

راد اضافه کرد: حجم خاکبرداری زیر بدنه و سرریز سد باغان حدود ۲۰۰ هزار متر مکعب است که تا کنون بالغ بر ۵۰ هزار متر مکعب آن صورت پذیرفته است.

مجری طرح سد باغان یادآور شد: در دیماه سال گذشته و با حضور وزیر نیرو سیستم انحراف که شامل کالورت و فرازبند سد می باشد به افتتاح رسید.

سد باغان با ارتفاع ۵۶ متر، از نوع بتنی غلتکی RCC با حجم مخزن ۳۲ میلیون متر مکعب در تراز نرمال، با هدف تامین آب شرب و صنعت شهرستان جم و آب کشاورزی شهرستان دشتی بر روی رودخانه باغان احداث خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *