آخرین اخبار : 

۶۳۰۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های سدسازی استان بوشهر مصوب شد‌

اشتراک گذاری این مطلب:

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر گفت: در راستای تامین آب آشامیدنی و کشاورزی استان بوشهر سه سد دالکی، باغان و دشت پلنگ اجرایی شده که برای ساخت این پروژه‌ها ۶ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده است

به گزارش باغان سبز به نقل از تسنیم ، شاهپور رجایی ظهر روزگذشته در نشست بررسی طرح‌های آبرسانی در استان بوشهر به اجرای سدسازی در این استان پرداخت و اظهار داشت: برای تسریع و بهره‌برداری از سدهای در دست ساخت استان بوشهر بر اساس برنامه زمان‌بندی اعتبارات تخصیصی باید افزایش یابد.

وی با بیان اینکه طرح‌های فعال در محور برنامه تامین آب اجرایی شده خاطر نشان کرد: سدهای دالکی، باغان و دشت پلنگ در استان بوشهر در حال اجراء است که این سدها در راستای تامین آب کشاورزی و آشامیدنی اجراء شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر از اعتبارات مصوب این سدها خبرداد و با تاکید بر افزایش تخصیص گفت: برای ساخت سدهای دالکی، باغان و دشت پلنگ ۶ هزار و ۳۸۴ میلیارد ریال اعتبار مصوب شده که نیاز است تخصیص این پروژه‌‌ها افزایش یابد.

رجایی با بیان اینکه برای ساخت سد دالکی ۳ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال مصوب شده گفت: سدهای باغان و دشت پلنگ به ترتیب یک‌هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال و یک‌هزار و ۹۳۷ میلیارد ریال مصوب شده است.

وی با بیان اینکه کل تخصیص سدهای باغان و دشت پلنگ از خزانه کشور اخذ شده تاکید کرد: با توجه به تلاش‌های صورت گرفته هیچ وجهی برای ساختمان سد دالکی تخصیص داده نشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر با بیان اینکه ساخت سد دالکی نقش مهمی در رفع چالش‌های منطقه دارد گفت: احداث و تسریع در ساخت سد دالکی با هدف فراهم شدن زمینه بهره برداری، اشتغالزایی و جلوگیری از خشکیدن بیش از ۱٫۵ میلیون اصله نخل مورد تاکید مسئولان ارشد وزارت نیرو و یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان دشتستان است.

رجایی، مقدار متوسط ابلاغ تخصیص و نقدینگی سه سد مذکور را ۶۴ درصد دانست و تصریح کرد:علاوه بر عدم ابلاغ تخصیص اعتبار سد بزرگ دالکی، باید نسبت به ۳ درصدی اعتبار مصوب و پیوست جدول یک قانون بودجه سال ۹۵ به اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها نیز توجه کرد.

وی با تاکید بر فراهم شدن زمینه بهره مندی از سایر ساز و کارهای تامین مالی سدهای استان بوشهر اظهار داشت: در همین راستا و با هدف تامین منابع مالی این طرحها از سایر روشها نیز از جمله فاینانس خارجی برای دو سد باغان و دشت پلنگ و فاینانس داخلی برای ساخت سد دالکی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهربا بیان اینکه برای سد باغان از مشارکت۸۰ میلیارد ریالی شرکت پالایش گاز فجر جم و ۱۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت استفاده شد افزود: برای کمبود اعتبار و نقدینگی سد دشت پلنگ، ۴۰ میلیارد ریال اسناد خزانه اسلامی تزریق شد و برای جبران اعتبار و نقدینگی سد دالکی، مبلغ ۱۹۰ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اوراق مشارکت اختصاص یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *