آخرین اخبار : 

کمبود اعتبار،سدسازی بوشهر را کند کرده است

اشتراک گذاری این مطلب:

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر گفت: ۸ طرح ملی و استانی در زمینه تامین، عرضه و حفاظت از منابع آب در استان بوشهر داریم که کمبود اعتبارات مشکلاتی را در اجرای آنها ایجاد کرده است.

به گزارش باغان سبز به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، شاهپور رجائی افزود: طرحهای فعال در زمینه تامین آب شامل ساخت سه سد دالکی، باغان و دشت پلنگ است که اعتبار مصوب آنها به ترتیب ۳۵۸۰، ۱۸۶۷ و ۱۹۳۷ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های مدیران این شرکت و همچنین حمایت و تلاش‌ نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، اعتبارات تخصیصی سدهای باغان و دشت پلنگ از خزانه کشور اخذ شده است، در‌حالی که به رغم تلاش‌های صورت گرفته هیچ وجهی برای ساخت سد دالکی اختصاص داده نشده است.

رجائی خاطرنشان کرد:  تسریع در ساخت سد دالکی با هدف فراهم شدن زمینه بهره‌برداری، اشتغال و جلوگیری از خشکیدن بیش از یک و نیم میلیون اصله نخل یکی از مطالبات اصلی مردم شهرستان دشتستان است.

وی تصریح کرد: با هدف تامین منابع مالی این طرح‌ها از سایر روش‌ها از جمله فاینانس خارجی برای دو سد باغان و دشت پلنگ و فاینانس داخلی برای ساخت سد دالکی بهره گرفته شده است.

مدیر عامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر افزود: برای تامین اعتبار سد باغان علاه بر مشارکت ۸۰ میلیارد ریالی شرکت پالایش گاز فجر جم، از  ۱۰ میلیارد ریال اوراق مشارکت استفاده شده و برای جبران کمبود اعتبار سد دشت پلنگ نیز ، ۴۰ میلیارد ریال از محل اسناد خزانه اسلامی تزریق شده است.

وی بیان کرد: برای تامین اعتبار و نقدینگی سد دالکی نیز مبلغ ۱۹۰ هزار و ۵۰۰ میلیون ریال اوراق مشارکت اختصاص یافته است.

رجائی تاکید کرد: کمبود اعتبار مصوب و تناسب نداشتن آن با نیاز مالی سالانه این طرح‌ها از یک سو و شرایط دشوار منابع آب کشاورزی و آشامیدنی استان بوشهر از سوی دیگر، اقتضا می‌کند تامین مالی این طرح‌ها در کانون توجه مسوولان ارشد کشور، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران ارشد استانی قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه‌ای بوشهر گفت: ادامه روند فعلی تامین مالی و تزریق اعتبار به این طرح‌ها، جز افزایش طولی دوره زمانی و افزایش قیمت و هزینه تمام شده ساخت آنها، حاصل دیگری نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *