آخرین اخبار : 

اعتبارات شهرستان دشتی کفاف رفع خرابی‌ها را نمی‌دهد

اشتراک گذاری این مطلب:

به گزارش باغان سبز؛غلامرضا مهرجو صبح روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دشتی اظهار داشت: در راستای تعمیر، نگهداری و بهسازی ابنیه و راه‌های روستایی و محورهای ورودی شهری در شهرستان دشتی بدون احتساب خسارات وارد به این محورها طی سیل‌های اسفندماه سال گذشته و فروردین ماه امسال نیازمند اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان هستیم.

وی افزود: رقمی که در بودجه سال جاری شهرستان دشتی در سرفصل حمل و نقل و راهداری پیش‌بینی شده فقط می‌تواند ۵۰ درصد از نیازهای شهرستان بدون احتساب خرابی‌های سیل را پوشش دهد در حالی که سیل ۴۵ میلیارد تومان به محورهای روستایی و جاده‌های اصلی این شهرستان خسارت وارد کرد.

فرماندار شهرستان دشتی تصریح کرد: لایروبی رودخانه مند و ترمیم پل گنخک که محور اصلی و کریدور جنوب به مرکز و غرب کشور است باید از محل منابع اعتباری استانی و ملی تأمین اعتبار شود.

وی با اعلام این که ۸۰۰ کیلومتر راه‌های مواصلاتی غیر از بزرگراه‌ها و راه‌های اصلی در شهرستان دشتی وجود دارد، گفت: اطلاعات کافی وجود دارد که اگر کل اعتبارات امسال شهرستان دشتی، فقط در حوزه راه هزینه شود باز هم کفاف خرابی‌های موجود ناشی از دو سیل سال گذشته و امسال این شهرستان را نمی‌دهد.

فرماندار دشتی تأکید کرد: استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی و همه مسوولان پیگیر هستند تا بتوانیم بحث خرابی‌های سیل گذشته شهرستان دشتی جبران شود.

وی ادامه داد: سیل اواخر سال گذشته و اوائل امسال، سبب خرابی‌های گسترده‌ای در جاده‌ها و ابنیه راه‌سازی شد، که اعتبارات سال جاری شهرستان دشتی کفاف رفع این خرابی‌ها را نمی‌دهد.

مهرجو یادآور شد: برای ترمیم پل کردلان نیاز به ۷ میلیارد تومان و جاده دوم دسترسی به باغان نیازمند ۸ میلیارد تومان اعتبار هستیم که
به دنبال این هستیم تا شروع بارشهای جدید در پائیز و زمستان، بخشی از این مشکلات در حوزه راه‌ها رفع شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *