آخرین اخبار : 

واحدهای تولیدی کشاورزی استان بوشهر تسهیلات رونق تولید می‌گیرند

اشتراک گذاری این مطلب:

به گزارش باغان سبز به نقل از مهر، شاهپور رضایی صبح دوشنبه در بازدید از واحدهای بخش کشاورزی اظهار داشت: بخش کشاورزی نقش بسیار مهمی در عرصه اقتصادی و تولید و اشتغال دارد و حمایت لازم را از این بخش خواهیم داشت.

وی افزود: در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و طرح رونق تولید (بهین یاب)در سال ۹۶، متقاضیان دریافت تسهیلات بنگاه‌های تولیدی نیازمند به سرمایه درگردش و طرح‌های نیمه تمام دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی می توانند از طریق سامانه بهین یاب ثبت نام کنند.

مدیر امور سرمایه گذاری سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: متقاضیان می‌توانند نسبت به ثبت درخواست اخذ تسهیلات در سامانه بهین یاب در قسمت تامین مالی واحدهای تولیدی کوچک و متوسط و طرح‌های نیمه‌تمام و تشکیل پرونده در شهرستان محل اجرای طرح اقدام کنند.

رضایی افزود: متقاضیان این تسهیلات بایستی دارای مجوز معتبر از مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باشند و پس از بررسی‌های اولیه در سازمان جهاد کشاورزی، طرح‌های مصوب به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

وی گفت: هدف از پرداخت این تسهیلات کمک به حفظ اشتغال، افزایش تولید بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط، راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام تولیدی و تقویت تحرک اقتصادی با استفاده از منابع بانک‌ها است.

رضایی بیان کرد: این تسهیلات برای تامین مالی بازسازی و نوسازی ۱۲۰ واحد تولیدی پیش بینی شده و نرخ سود مورد عمل آن بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد سرمایه درگردش، نرخ عقود مبادله ای و برای طرح‌های نیمه‌تمام، نرخ عقود مشارکتی خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا پاسخ سوال امنیتی را در کادر وارد نمایید *