خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام
خانه / اخبار باغان / عدم تامین اعتبار سدهای استان بوشهرباعث تداوم مشکلات کم‌آبی می‌شود

عدم تامین اعتبار سدهای استان بوشهرباعث تداوم مشکلات کم‌آبی می‌شود

به گزارش باغان سبز به نقل از جنوب نیوز؛ شاپور رجایی اظهار داشت: مشکلات آب تنها محدود به استان بوشهر نیست و یک مشکل جهانی است و در کشورهایی که هیچ بحران آب نیز وجود ندارد از سال‌ها پیش نسبت به وضعیت آب حساس شده و اقدامات خود را آغاز کرده‌اند.
وی میزان بارندگی سال آبی ۹۶ – ۹۷ در استان بوشهر را ۱۰۷ میلیمتر و متوسط بارندگی سالانه را ۲۴۶ میلیمتر عنوان کرد و افزود: افزایش دما و کاهش بارش‌ها باعث افزایش نیاز به مصرف آب و کاهش تغذیه آب‌های سطحی و زیرزمینی شده است.

رجایی با اشاره به وجود پنج هزار و ۵۰۰ چاه غیرمجاز در استان بوشهر، خاطرنشان کرد: در راستای پر و مسلوب‌المنفعه‌کردن این چاه‌ها برنامه و تلاش ویژه‌ای داریم و همکاری دستگاه قضایی و دستگاه اجرایی در این زمینه بسیار مهم است.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر از توسعه سدسازی در استان خبر داد و بیان کرد: تکمیل پروژه سد دالکی نیازمند تزریق سالانه ۱۵۰ میلیارد تومان است که امسال ۱۰ میلیارد تومان برای آن مصوب شده است و به سد باغان پنج میلیارد تومان تزریق شد و هیچ مبلغی برای سد خاییز اختصاص نیافته است.

وی با بیان اینکه عدم تخصیص اعتبار به پروژه‌های سدسازی استان بوشهر باعث تداوم مشکلات کم‌آبی در استان می‌شود افزود: عدم تکمیل این سازه‌ها باعث می‌شود تا مردم برای جلوگیری از خشک شدن نخیلات خود اقدام به حفر چاه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *