آخرین اخبار : 

باد شدید و گرد و خاک میهمان آخر هفته بوشهر


پیام مساعدی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غرب طی ساعاتی از عصر امروز در سواحل جنوبی استان و در نتیجه افزایش نسبی ارتفاع موج دریا در این نواحی است.

وی اضافه کرد: به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس طی روزهای پنجشنبه و جمعه کاملا مواج و طوفانی پیش بینی می‌شود و در پی وزش باد احتمال بروز پدیده گرد و خاک دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به پیش‌بینی کاهش تدریجی دمای استان در روزهای آینده، ادامه داد: از عصر امروز با افزایش سرعت وزش باد در سواحل جنوبی استان ارتفاع موج افزایش می‌یابد و شاهد تداوم وزش باد شدید شمال غربی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود طی دو روز آینده ارتفاع موج به بیش از ۲ متر افزایش یابد که بر این اساس طی این مدت نسبت به ترددهای دریایی هشدار داده می‌شود.

مساعدی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود که وزش باد شدید سبب ایجاد گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا و همچنین کاهش تدریجی دمای هوا طی روزهای آینده شود.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در برخی نقاط همراه با پدیده مه صبحگاهی و از فردا همراه با وزش باد و گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: طی این مدت جهت باد غالباً شمال غربی تا شمال با سرعت هشت تا ۳۰ کیلومتر در ساعت در سواحل جنوبی استان گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و از فردا با سرعت ۱۸ تا ۴۲ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اضافه کرد: ارتفاع موج نیز بین ۳۰ تا ۹۰ سانتی متر در سواحل جنوبی استان ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر و از فردا در همه نقاط خلیج فارس ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر است.

مساعدی افزود: فردا زمان جزر اول دریا ساعت ۵۳ دقیقه بامداد، مد اول ساعت شش و ۵۹ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۳ و ۴۹ دقیقه و مد دوم دریا ساعت ۲۰ و ۲۳ دقیقه خواهد بود.

منبع: مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.