آخرین اخبار : 

بیش از ۱۵۰ مبلغ به مناطق مختلف دشتی اعزام شدند

۴۹۶۰۸۴۸_۴۲۳حجت‌الاسلام سعید توکلیان ظهر روزگذشته در جمع روحانیون اعزامی از حوزه علمیه قم اظهار داشت: در ایام محرم بیش از ۱۵۰ مبلغ به مناطق مختلف شهرستان دشتی اعزام شدند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان دشتی گفت: اقامه نماز، تفسیر قرآن، مسائل اعتقادی، اجتماعی و سیاسی و پاسخ به شبهات دینی و ذکر فلسفه قیام اباعبدالله از مهم‌ترین وظایف روحانیون اعزامی به مناطق مختلف این شهرستان است.

توکلیان با اشاره به نقش روحانیون در تبلیغ مسائل دینی و اعتقادی تأکید کرد: حضور روحانیون در مناطق محروم شهرستان دشتی موجب توسعه و گسترش امور اعتقادی در اقشار مختلف مردم می‌شود.

وی به استقبال مردم این شهرستان برای اعزام روحانی به مناطق مختلف اشاره کرد و افزود: در صورت اعلام نیاز مردم به روحانی، اداره تبلیغات آمادگی دارد روحانیون بیشتری را به مناطق موردنیاز در دهه آخر صفر اعزام کند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی دشتی گفت: ۱۵۰ مبلغ در قالب روحانی به مناطق اعزام می‌شوند که از این تعداد ۲۳ نفر اعزامی از دفتر تبلیغات اسلامی قم، یک نفر دفتر تبلیغات اسلامی استان خراسان رضوی، ۵۰ نفر بومی عضو سامانه سجام، ۳۰ نفر بومی آزاد، ۱۵ مبلغات حوزه علمیه خواهران،۳۱ وعاظ سنتی هستند که در ۱۷۷ مسجد و ۹۲ حسینیه در ایام محرم فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: این غیر از آمار و ارقامی است که در این ایام برنامه‌های عزاداری، سینه‌زنی و روضه‌خوانی در منازل و تکایا اجرا می‌شود و این مبلغان در ۳۰۰ محل از جمله منازل به فعالیت‌های تبلیغی می‌پردازند.

منبع: فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.