آخرین اخبار : 

نشست هم اندیشی عمران و توسعه روستایی استان بوشهر

img_20161102_224702

نشست هم اندیشی عمران و توسعه روستایی استان بوشهر روز چهارشنبه با حضور مصطفی سالاری استاندار بوشهر،مسئولان شهرها وبخش های استان ،دهیاران وشوراها،بخشداربخش شنبه وطسوج،دهیارباغان،مسئول شورای اسلامی باغان در سالن کوثر استانداری بوشهربرگزار شد.
به گزارش باغان سبزبه نقل ازایرنامصطفی سالاری استانداربوشهربا اشاره به اهمیت تشکیل نشست های مشورتی اظهار کرد: با برگزاری این نشست ها و گرفتن ایده های مناسب از سوی افراد امکان بهتر انجام دادن برنامه ها و چگونگی کار مشخص می شود.
وی افزود: براساس آمارها ۳۰ درصد از جمعیت استان بوشهر در روستاها ساکن هستند ولی بیش از ۶۰ درصد از مردم از خدمات و زیرساخت های این روستاها استفاده می کنند به همین دلیل تلاش شد خدمات به صورت یکسان براساس اولویت ها در همه روستاهای استان ارائه شود.

سالاری در باره اعتبارات ویژه ای که در سه سال اخیر به روستاهای استان اختصاص یافته است گفت: در این مدت هر سال بیش از چهار برابر سال ۹۰ اعتبار روستایی به استان اختصاص یافته طوریکه این اعتبار از ۵۳۰میلیارد ریال سال ۹۰ به دو هزارو ۹۰ میلیارد ریال در سال ۹۴ رسیده است.
استاندار بوشهر افزود: در هفت ماه امسال هم یکهزارو ۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار روستایی استان تامین شده است و تلاش می شود تا پایان سال این رقم به بیش از اعتبار سال گذشته برسد.
وی در باره مجموع اعتبارات استان بوشهر گفت: سال گذشته ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به این استان اختصاص یافت و برای امسال نیز ۲۰ هزار میلیارد ریال هدف گذاری شده است که در صورت تحقق معادل پنج برابر سال ۹۱ اعتبار جذب شده است.

سالاری با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه برق روستایی گفت: در این بخش پست ۴۰۰ کیلو ولت اضافه شده است و با وارد مدار شدن پست‌های ۱۳۲ و ۶۶ کیلو ولت، تابستان گذشته خاموشی بدون برنامه در استان نداشتیم.
وی با بیان اینکه ظرفیت پهنای باند اینترنت استان بوشهر هفت برابر شده است، گفت: در زمان حاضر ۶۵ درصد روستاهای استان از خدمات اینترنت بهره‌مند هستند.
استاندار بوشهر افزود: درحالیکه تا پیش از دولت یازدهم ۱۷۵ روستای استان بوشهر از اینترنت بهره‌مند بودند اما تا پایان امسال این رقم به ۴۵۰ روستا می رسد.
سالاری در باره گازرسانی در استان بوشهر اظهارکرد: تا پایان نیمه اول سال آینده، ۹۷ درصد جمعیت شهری و روستایی استان زیر پوشش گازرسانی قرار می‌گیرند.
وی یادآور شد: تعداد روستاهای گازرسانی شده استان بوشهر از ۷۴روستا تا پایان دولت دهم به ۲۹۵روستا تا پایان سال در دولت تدبیر و امید می رسد.
سالاری اضافه کرد: با یکهزارو ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار ۷۰درصد جمعیت روستایی استان بوشهر از نعمت گاز برخوردار می شوند.
وی یادآور شد: در حوزه درمان نیز براساس تفاهم نامه استانداری بوشهر با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار است تا دو سال آینده همه خانه های بهداشت موجود در سطح روستاها و شهرها نوسازی، تجهیز و در مواردی که وجود ندارد تاسیس شود.
استاندار بوشهر افزود: برهمین اساس پوشش خانه های بهداشت در استان تا دو سال آینده ۱۰۰ درصد می شود.
وی اضافه کرد: افزایش تخت های بیمارستانی، سه دستگاه ام ار آی با پراکنش مناسب، تقویت ناوگان آمبولانس، اجرای طرح سلامت دهان و دندان، تقویت اوژانس جاده ای، تجهیز و نوسازی مدرسه های استان و تامین وسایل سرمایشی و میز و نیمکت مناسب، ارتقای جایگاه کنکور استان از جمله دیگر اقدامات انجام شده در سه سال اخیر است.
سالاری با بیان اینکه در روستاهای ۵۰۰ نفر جمعیت، زمین چمن مصنوعی احداث شده است، گفت: در روستاهای بالای ۳۰۰ نفر جمعیت هم ساخت زمین والیبال و سینمای روباز در نظر گرفته شده که ۲۰۱ زمین والیبال و ۱۷۰ سینمای روباز احداث می شود.
وی به طرح سلامت دهان و دندان اشاره کرد و افزود: در ۱۰ شهرستان استان هرکدام یک مرکز خدمات دهان و دندان با ۲ یونیت و یک کلاس آموزشی که دو دندانپزشک هم خدمات می‌دهند، ایجاد شده است و یک کلینیک سیار دندانپزشکی نیز به شهرستانها اختصاص یافته که همه خدمات دندانپزشکی به غیر از جراحی لثه را انجام می‌دهد.

استاندار بوشهر یادآور شد: همچنین مطالعه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان برای تقویت جایگاه سرمایه‌گذاری و معرفی ظرفیت‌ها انجام می شود.
وی اجرای نقشه برداری دقیق از زمین های ملی و کشاورزی و انجام کارهای مقدماتی برای گرفتن سند، انجام مطالعه منظومه های روستایی برای تعیین نیاز روستاها در بخشهای عمرانی، اقتصادی و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی به صورت تقویم دار، تامین تجهیزات پارکها، اجرای ۲۷۱کیلومتر شبکه فشار متوسط و ضعیف، نصب ۵۳۹ مورد ترانسفورماتور از جمله دیگر کارهای انجام شده است.
سالاری افزود: ساخت ۱۳۱کیلومتر راه روستایی با ۵۴۰ میلیارد ریال و احداث ۳۰ کیلومتر تا پایان امسال با بیش از ۸۴ میلیارد ریال از فعالیتهای عمده در بخش راهسازی در استان است.
وی با اشاره به اجرای ۳۲۱پروژه در۷۰۱ روستای استان مشمول طرح هادی با ۲۵۰میلیارد ریال اعتبار گفت: پارسال ۱۴هزار مترمکعب قیر به استان اختصاص یافت و امسال نیز تاکنون هفت هزار مترمکعب اختصاص یافته که تلاش می شود تا پایان سال به ۳۰هزار مترمکعب برسد.
استانداربوشهر یادآور شد: تاکنون ۲۰۷هزار مترمربع راه در روستاها آسفالت شده که براساس برنامه باید به ۳۴۴هزار مترمربع برسد.
وی اجرای طرح امید اجتماعی را از دیگر دستاوردهای دولت عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۰۶کارگاه در این زمینه برگزار شده و ۱۷ هزار نفر با هدف توانمندسازی در آنها شرکت کرده اند.
وی یادآور شد: روستای پاک استان از ۱۰ روستا به ۳۰۰ روستا رسیده و تا پایان سال به ۳۱۷ روستا می رسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.