آخرین اخبار : 

بذر «کاکی ۶۲۸» در ۵۰ هکتار از اراضی استان بوشهر کشت شد

نشست جهاد کشاورزی با فرماندار دشتی
رئیس مرکز ترویج جهاد کشاورزی کاکی گفت: بذر رقم کاکی ۶۲۸ برای اولین بار در سطح استان و در ۵۰ هکتار از اراضی این استان کشت شده است.

به گزارش باغان سبز وبه نقل از مهر، مصطفی احمدی عصر چهارشنبه در نشست با فرماندار شهرستان دشتی با بیان اینکه این بذر در نوع خود یک کار علمی و برای اولین بار در سطح استان انجام می شود، اظهار داشت: در سال جاری یک میلیون عدد در سطح استان بوشهر و استان‌های فارس، هرمزگان و خوزستان توزیع شده است.

وی افزود: از این تعداد ۸۰۰ هزار عدد در سطح استان توزیع که در سطح ۵۰ هکتار از اراضی کشت شد و مابقی به دیگر استان‌های توزیع شد.

احمدی با بیان اینکه شهرستان دشتی در بخش کشاورزی به سمت و سوی علمی شدن می رود، ادامه داد: بذر رقم کاکی ۶۲۸ این ظرفیت را دارد که در هر هکتار ۱۰۰ تن محصول تولید کند.

IMG-20160614-WA0008

وی خاطر نشان کرد: بذر گوجه فرنگی هیبرید کاکی ۶۲۸ رقم مخصوص کشت در شرایط مزرعه و زودرس با پتانسیل تولید بالا در واحد سطح به شمار می رود که از ویژگیهای آن همرسی و هم شکلی بسیار بالای آن است.

وی با اشاره به اینکه این بذر متناسب با کشت استان تولید شده است، تصریح کرد: بذر یاد شده در ۱۰ لاین و چهار رقم بذر کشت شده و در دوسال گذشته به عنوان کشت رایج در منطقه بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.