آخرین اخبار : 

افت ولتاژ در دشتی اتفاق نخواهد افتاد

images

باغان سبز؛ مدیر برق شهرستان دشتی گفت: روزانه ۹۰ مگاوات برق در این شهرستان مصرف می شود و با تدابیر اندیشیده شده اجازه نمی دهیم مردم با افت و ضعف ولتاژ مواجه شوند.

جعفر میگلی نژاد در دیدار روزگذشته خودبا امام‌جمعه خورموج اظهار داشت: نصب برج‌های نوری در روستاها باعث افزایش مصرف انرژی می‌شود که باید led جایگزین شود زیرا یک‌ پایه پروژکتور (برج نوری) برابر با ۱۰ عدد led برق مصرف می‌کند و در مقایسه با لامپ‌ها انرژی بسیار کمی برای تولید نور استفاده و نور قابل‌ملاحظه‌ای تولید نیز می‌کنند.

مدیر برق شهرستان دشتی با بیان اینکه اجازه نمی‌دهیم ضعف ولتاژ ایجاد شود، گفت: به‌طور مثال در ورودی روستای عربی چهار برج نوری نصب‌ کرده‌اند که هر برج نوری باعث کاهش استفاده از سه دستگاه کولر گازی در منازل مسکونی می‌شود.

وی، متمرکز شدن پایه‌های برج نوری در ورودی روستاها را مهم ارزیابی کرد و افزود: لزوم ندارد که تمام ورودی‌های روستاها این پایه‌ها نصب شود و در تابستان امسال فقط یک‌سوم نورافکن‌های‌ ورودی روستاها روشن می‌مانند و اگر این امر صورت نگیرد خاموشی نوبتی ایجاد می‌شود.

میگلی‌نژاد بابیان اینکه مساجد در ساعت اوج مصرف از دستگاه‌های سرمایشی کمتری استفاده کنند تأکید کرد: هدف اصلی مدیریت برق این است تا مصرف برق را منفی نگه‌داریم و مردم نیز خاموشی نداشته باشند انتظار داریم که مردم هم با ما همکاری داشته باشند.

وی اضافه کرد: در شهرستان دشتی ۳۲ هزار مشترک برق وجود که ۱۸ هزار مشترک آن در شهر خورموج هستند و مصرف برق از حد نرمال تجاوز کرده است.

مدیر برق شهرستان دشتی گفت: مصرف روزانه برق مصرفی در شهرستان دشتی ۹۰ مگاوات است که ۳۰ درصد آن در بخش کاکی است.

وی افزود: زمان اوج مصرف از ساعت ۱۳ الی ۱۷ و ۲۰ الی ۲۴ است که انتظار داریم مردم در زمان اوج مصرف به‌هیچ‌وجه از وسایل غیرضروری استفاده نکنند زیرا این دو بازده خطرناکی برای ماست.

میگلی‌نژاد یادآور شد: مشترکان می‌توانند اثر مصرف برق در قبض خود مشاهده کنند زیرا کنتورهای مشترکان در سه تعرفه مصرف را محاسبه می‌کند و اگر از لوازمی که غیرضروری است در آخر شب استفاده شود از پاداش انرژی بهره‌مند خواهند شد.

وی ادامه داد: در شهرستان دشتی ۸۳۰ ترانسفورماتور وجود دارد که ۴۹۰ دستگاه عمومی و مابقی در مصارف کشاورزی و صنعتی است.

منبع: فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.