آخرین اخبار : 

بیش از ۳۱ هزار خانوار تحت حمایت در برابر حوادث طبیعی بیمه شدند

به گزارش باغان سبزبه نقل از فارس، احمد لطفی ظهر روزگذشته در جمع خبرنگاران با اشاره به انعقاد قرارداد فی مابین کمیته امداد و شرکت‌های بیمه برای بیمه کردن خانواده‌های مددجویان در برابر حوادث و بلایای طبیعی اظهار کرد: به منظور بهره‌مندی خسارت مددجویان تحت حمایت استان در اثر حوادث طبیعی در قالب سیل، زلزله، طوفان، صاعقه، رعد و برق و همچنین آتش سوزی، بیش از ۳۱ هزار خانوار مددجوی روستایی و شهری به صورت متمرکز در زمینه اماکن مسکونی و اثاثیه منزل بیمه شدند.

وی افزود: انعقاد این قرارداد با شرکت‌های بیمه از اول آبان ماه سال ۹۵ به مدت یک سال است و بعد از پایان مدت یک سال تمدید می‌شود.

وی با اشاره به نحوه پرداخت خسارت بیمه‌ای به مددجویان گفت: پس از بررسی و اعلام خسارت وارده به مددجویان از جانب کمیته امداد، پرونده خانوار به شرکت بیمه ارجاع داده می‌شود و این شرکت پس از بررسی پرونده و برآورد خسارت وارده، موظف به پرداخت خسارت به مددجویان خواهد بود و هزینه آن مستقیم به حساب شبای سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر یادآور شد: مددجویان آسیب دیده با ارائه مدارک لازم و مراجعه مستقیم به کمیته امداد در هر شهرستان، می‌توانند نسبت به تشکیل پرونده خسارتی اقدام کنند.

وی افزود: در صورت بروز حادثه و خسارت وارده، مددجو مدت زمان مراجعه مددجو به کمیته امداد بلافاصله پس از بروز هر حادثه بوده و حداکثرتا ۸ روز کاری قابل تمدید خواهد بود.

لطفی با بیان اینکه اجرای طرح بیمه حوادث طبیعی خانوارها، امنیت خاطر برای مددجویان در برابر بلایای طبیعی ایجاد می‌کند، گفت: این اقدام موجب ارتقای فرهنگ بیمه در کشور و بهبود وضعیت زندگی مردم بویژه محرومان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.