آخرین اخبار : 

احداث سد باغان و دشت پلنگ در اولویت وزارت نیرو قرار گرفت

به گزارش باغان سبزبه نقل از فارس ، شاپور رجایی ظهر روزگذشته در نشست هم‌اندیشی توسعه استان بوشهر در بخش آب شرب اظهار داشت: تثبیت حق‌آبه‌های استان از اقدامات برجسته در سال‌های اخیر بوده است.

وی بیان کرد: از تمام طرح‌های وزارت نیرو پنج طرح شامل سه طرح نیروگاهی و دو طرح احداث سد تصویب شد که دو سد مذکور مربوط به باغان و دشت پلنگ در استان بوشهر است.

رجایی با بیان اینکه از محل اعتبارات استانی امسال سد تنگ ارم آبگیری می‌شود، گفت: مدیریت مصرف، مسئله مهمی برای حل بخش عمده‌ای از مشکلات آب شرب در استان است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای مقابله با آلایندگی منابع آب کارهای تحقیقاتی را با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط در دست انجام داریم اما گزارشی از بهداشت و محیط زیست در مورد استفاده از کود و سموم شیمیایی در منابع آبی دریافت نکردیم.

ایشان تاکید کرد: برای توسعه شبکه‌های فاضلاب شهری و کاهش کود و سموم شیمیایی در حال برنامه‌ریزی هستیم.

وی در ارتباط با پیش‌بینی تمهیدات و ایجاد زیرساخت‌ها پیش از بحران در بخش کشاورزی گفت: توسعه حداکثری کشت‌های متراکم و گلخانه‌ها، توسعه حداکثری سامانه‌های نوین آبیاری، توقف توسعه باغات از جمله تمهیدات و ایجاد زیرساخت‌ها پیش از بحران در بخش کشاورزی است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر ادامه داد: محدود کردن کشت زراعی آبی به سهمیه‌های تعیین شده، نظام مند کردن واگذاری و اجاره چاه و تاسیسات آب کشاورزی به بهره‌برداران و کشت دیم متناسب با پیش‌بینی شرایط جوی از دیگر تمهیدات و ایجاد زیرساخت‌ها پیش از بحران در بخش کشاورزی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.