آخرین اخبار : 

گشایش باشگاه های کتاب خوانی روستای باغان در شهرستان دشتی

آیین گشایش باشگاه های کتاب خوانی روستای باغان بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی روز گذشته در دبیرستان دخترانه شهدای بانک رفاه این روستا برگزار شد.

به گزارش باغان سبزبه نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، در این آیین مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتی اظهار داشت: آموزش و پرورش و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در کنار هم برای ترویج فرهنگ کتاب خوانی با هدف های مشترک برنامه هایی را آغاز کرده اند.

احمد طیبیان مجرد افزود: باشگاه های کتاب مکان و مرکز خوبی برای توسعه کتاب خوانی و افزایش سرانه مطالعه می باشد.

وی ادامه داد: دانش آموزی که همگام با مطالعه ی درسی، به طور جدی به مطالعه ی کتاب های غیر درسی نیز می پردازد دارای سطح فکر و اندیشه های وسیع می شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتی نیز گفت: از آن جا که دانش آموزان در مدرسه در مباحث علمی حضور کم رنگی دارند در باشگاه های کتاب به دنبال نهادینه کردن پرسش گری و مطالبه گری در دانش آموزان هستیم.

حمید زارعی افزود: مطالعه در طول زندگی یک فرد بسیار مهم است و افرادی که در طول زندگی‌شان به طور مداوم مطالعه می‌کنند، دارای توانایی‌های ذهنی و حافظه‌ ی بهتری در تمامی مدارج زندگی هستند.

وی اضافه کرد: روستای باغان اگر چه ظرفیت خوبی برای رشد دارد و یکی از مراکز مهم کشاورزی استان است اما آن چه باعث توسعه این روستا می گردد تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص است که این امر با انس و الفت این مردم با کتاب و توسعه دانایی میسر می شود.

مدیر دبیرستان دخترانه شهدای بانک رفاه باغان نیز تصریح کرد: آمار ازدواج در دختران این روستا پایین است و توجه مسوولین فرهنگی شهرستان و برنامه ریزی هدفمند باعث رشد فرهنگی بچه های این دیار خواهد شد.

سیده زحل رضوانی اضافه کرد: امید است با فعالیت دانش آموزان در باشگاه های کتاب که یکی از عناصر مهم توسعه دانایی است شاهد رشد فکر و اندیشه باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.