آخرین اخبار : 

رعایت برنامه‌ریزی کشت توسط کشاورزان دشتی ضروری است

img-20161205-wa0007غلامرضا مهرجو صبح چهارشنبه در جلسه بررسی وضعیت کشاورزی شهرستان دشتی با بیان اینکه این شهرستان یکی از قطب‌های کشاورزی استان محسوب می شود بر ضرورت توجه ویژه وعلمی تاکید کرد.

وی افزود: بخش وسیعی از فعالیت اقتصادی شهرستان مربوط به حوزه کشاورزی است که می طلبد با ارائه راهکارهای علمی، ضمن حفظ منابع آب بهره وری را افزایش دهیم.

مهرجو با تاکید بر اینکه توسعه کشت باغات و گلخانه در سطح شهرستان در دستور کار باشد، تصریح کرد: در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و تقویت سفره های زیر زمینی تبدیل اراضی رو باز به گلخانه ای اهتمام ویژه صورت گیرد.

وی گفت: ضرورت دارد کشاورزان الگوی کشت را رعایت کنند تا از خسارت‌های احتمالی جلوگیری شود و با توجه به خشکسالی‌های اخیر در هدر رفت منابع آبی صرفه جویی شود.

مهرجو افزود: باید سه ضلع بهره‌بردارها، تشکل‌های کشاورزی و دستگاه‌های اجرایی مربوط به سیاست‌های اعلامی پایبند و معتقد باشند.

وی از تقویت سفره‌های زیر زمینی در سطح شهرستان خبر داد و ادامه داد: تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته و به‌زودی نیز عملیات اجرایی دو سد بند خاکی در کردلان و چاهگاه آغاز خواهد شد که با توجه به تامین اعتبار آن ضرورت است منابع طبیعی نسبت به تسریع در اجرای آن اقدام لازم داشته باشد.
منبع:مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.