آخرین اخبار : 

۲ کارخانه رب گوجه‌فرنگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود

img-20161205-wa0028رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: دو کارخانه رب گوجه‌فرنگی در استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش باغان سبز به نقل از مهر محمدتقی منوچهری اظهار داشت: استان بوشهر از قطب‌های تولید گوجه‌فرنگی در سطح کشور است و ۱۲ هزار و ۵۰۰ هکتار زمین‌های کشاورزی استان زیر کشت این محصول رفته است که تاکنون ۱۴۰ هزار تن از سه هزار و ۵۰۰ هکتار برداشت شده است.

وی با اشاره به اینکه شرایط اقلیمی مطلوب استان بوشهر باعث افزایش تولید محصول و برداشت زودهنگام گوجه‌فرنگی از مزارع استان شده است، ادامه داد: با ارائه محصول گوجه‌فرنگی دیگر استان‌ها شاهد اشباع بازار و کاهش قیمت محصول بودیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از بسته بودن مرزهای عراق به‌عنوان یکی دیگر از مشکلات کاهش قیمت نام برد و اضافه کرد: دو کارخانه رب گوجه‌فرنگی با ظرفیت هزار و ۵۰ تن در شهرستان‌های دیر و تنگستان استان بوشهر راه‌اندازی می‌شود.

وی از پیگیری برای کاهش هزینه‌های حمل بار به عنوان یکی از مشکلات مهم کشاورزان خبر داد و افزود: با سازمان جهاد کشاورزی در دیگر استان‌ها برای تامین محصولات مورد نیاز از کشاورزان استان بوشهر مذاکره شده است.

منوچهری همچنین از پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش برای ساخت کارخانه‌های رب گوجه فرنگی در استان بوشهر خبر داد و گفت: برای فروش محصول گوجه فرنگی استان بدون واسطه در تهران هماهنگی شده است.

وی با اشاره به تولید سالانه ۶۰۰ هزار تن محصول گوجه فرنگی در استان بوشهر، بیان کرد: از دو سال پیش سطح زیرکشت این محصول در استان بوشهر ۱۰ درصد کاهش داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.