آخرین اخبار : 

سفر اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس به استان بوشهر

img-20161205-wa0028به گزارش باغان سبز؛محمد باقر سعادت چهارشنبه شب درگفت وگو با ایرنا گفت:باتوجه به کاهش شدید قیمت محصول گوجه فرنگی و آسیب وارده به گوجه کاران استان بوشهر و تذکر به وزیرجهاد کشاورزی دراین خصوص و تاکید نسبت به خرید تضمینی محصول ، کمیسیون کشاورزی مجلس تصمیم به بازدید از این استان گرفت.
وی تصریح کرد: در همین راستا کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی مقرر کرد به همراه دو معاون وزیر جهاد کشاورزی و اعضای این کمیسیون برای بررسی شرایط و مشکل پیش آمده برای گوجه کاران به این استان سفر کنیم.
سعادت گفت: اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر خود به استان بوشهر از مزارع گوجه فرنگی در شهرستانهای دشتی، دیر و دشتستان بازدید و مشکلات گوجه کاران را بررسی می کنند.
وی تصریح کرد: علاوه براین نشستی نیز با حضور مسئولان تعاون روستایی، جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی در استانداری بوشهر برگزار می شود.
سعادت گفت: در سال زارعی جاری بیش از ۱۲هزار و ۵۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی استان بوشهر به زیر کشت گوجه فرنگی رفته است.
از مزارع گوجه فرنگی استان بوشهر سالانه بیش از ۵۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل تولید می شود که امسال با افت شدید قیمت گوجه کاران با مشکلات زیادی روبه رو شده اند.
وی یادآورشد: قیمت محصول گوجه فرنگی به حدی است که یک سوم قیمت تمام شده از کشاورزان محصول خریداری می شود که این امر زیان زیادی به کشاورزان وارد کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.