آخرین اخبار : 

تعاون روستایی محصول گوجه‌فرنگی‌کاران دشتی را به‌صورت توافقی خریداری کند

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس گفت: سازمان تعاون روستایی برای کمک به کشاورزان در راستای تکمیل حلقه اتصال بین تولید و مصرف‌ ،باید زمینه خرید محصول گوجه فرنگی‌کاران به صورت توافقی را فراهم کند.

۱۳۹۵۰۵۳۱۱۲۲۲۴۴۴۷۹۸۴۴۰۰۵۴
به گزارش باغان سبزبه نقل ازتسنیم، سید کمال‌الدین شهریاری ظهر امروز در نشست اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با مسئولان استان بوشهر،با بیان اینکه اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی برای بررسی مشکلات گوجه فرنگی کاران استان بوشهر به این استان سفر کرده‌اند اظهار داشت: متاسفانه امسال کشاورزان این استان که بهترین تولید گوجه فرنگی‌ خارج از فصل کشور دارند با افت قیمت مواجه شده که باید برای حل این مشکل چاره اندیشی شود.

وی با بیان اینکه عرضه و تقاضا با هم همگونی ندارد گفت: گوجه فرنگی کاران استان بوشهر که در خارج از فصل این محصول را تولید می‌کنند امسال به سبب همزمان شدن برداشت دیگر نقاط جنوبی کشور دچارخسران و زیان شده‌اند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت کشاورزان در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است افزود: کشاورزان با لبیک گفتن به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی پا به این عرصه گذاشته‌اند که باید به بحران و گرفتاری‌های آنان توجه و رفع مشکل شود.

شهریاری با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی تکمیل کننده حلقه اتصال تولید و مصرف است گفت: سازمان تعاون روستایی برای کمک به کشاورزان در راستای تکمیل حلقه اتصال بین تولید و مصرف‌ ،باید زمینه خرید محصول گوجه فرنگی‌کاران به صورت توافقی را فراهم کند تا کشاورزان بیش از متضرر نشوند.

وی با بیان اینکه در اراضی کشاورزی شهرستان دشتی بیشتر فارغ التحصیلان فعالیت می‌کنند افزود: جوانان شهرستان دشتی که بیشتر فارغ التحصیل دانشگاه‌ها هستند در مزارع گوجه فرنگی به کار ساده می‌پردازند که در راستای حمایت از این افراد و کشاورزان باید در حل مشکلات افت قیمت محصول گوجه‌فرنگی برنامه‌ریزی شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: جوانان شهرستان دشتی که امکان اشتغال آنان در صنایع مختلف فراهم نیست برای جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، رکود جسمی و ذهنی به سخت‌ترین کار جسمی روی می‌آورند که باید مورد حمایت قرار بگیرند.

شهریاری با تاکید بر رفع مشکلات کشاورزان شهرستان دشتی بیان کرد: کشاورزان گوجه فرنگی کار شهرستان دشتی در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تلاش می‌کنند که باید در حل مشکل افت قیمت محصول آنها تلاش شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.