آخرین اخبار : 

امام جمعه خورموج خواستار کاهش مراسم و هزینه های ختم در شهرستان دشتی شد

۸۲۱۲۳۳۷۲-۷۰۸۱۵۹۳۳

به گزارش باغان سبز؛حجت الاسلام عبدالحسین مصلح در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی افزود: وظیفه همه مسئولان اجرایی و فرهنگی، عملیاتی کردن شعار سال است تا این مهم در حد حرف باقی نماند.

وی ادامه داد: مراسم های ختمی که در شهرستان دشتی گرفته می شود پرهزینه و وقت گیر است و ضمن این که حرمت متوفی باید در نظر گرفته شود باید برای ساماندهی آن اندیشه کنیم.

مصلح افزود: فرهنگ مقوله ای است که با زندگی انسان از پیش از تولد و حتی بعد از فوت او سر و کار دارد.

مصلح تا کید کرد: دشمن سرمایه گذاری کلانی در بعد تغییر ذائقه و فرهنگ مردم دارد و با کمال تاسف بعضی رفتارها دور از شان جامعه شیعی است.

فرماندار شهرستان دشتی و نایب رییس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان نیز گفت: فرهنگ در تکامل جامعه موثر است و باید برای کاهش هر آسیب اجتماعی و نهادینه کردن یک عمل خوب از راه فرهنگ وارد شد.

غلامرضا مهرجو افزود: در تحقق شعار سال دولت و مسئولان نظام تورم را نقطه به نقطه به تک رقمی رساندند که دستاورد بزرگی در عرصه اقتصادی بود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی شهرستان دشتی نیز گفت: انقلاب اسلامی از بدو تاسیس تاکنون همواره مورد هجمه دشمنان در حوزه های مختلف بوده و یکی از آنها تحریم اقتصادی است.

حمید زارعی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی ریاضت اقتصادی نیست بلکه صرفه جوی و حمایت از تولیدات داخلی است.

خرید تولیدات داخلی توسط دستگاههای اجرایی، برگزاری مراسم ختم در دو نوبت عصر و هفته نیز در عصر و خودداری از پذیرایی پرهزینه، تجملات و چاپ بنر از مصوبات این نشست بود.

منبع: ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.