آخرین اخبار : 

اختصاص بیش از یک هزار میلیارد ریال اعتبار به شهرستان دشتی

به گزارش باغان سبز به نقل از فارس ، غلامرضا مهرجو در شورای اداری شهرستان دشتی که با حضور معاون وزیر ارتباطات و فناوری تشکیل شد گفت: حضور مقامات اجرایی کشور در شهرستان‌ها، مایه امید و دلگرمی خدمتگزاران و خادمان مردم و شادابی و نشاط در بین جامعه می‌شود.

وی اظهارداشت: بازدید میدانی مدیران کلان کشور از شهرستان‌ها باعث رفع مسائل و مشکلات می‌شود که توسط دولت تدبیر امید در فواصل مختلف شاهد حضور اعضای کابینه، معاونین وزرا و مقامات مختلف در رده‌های گوناگون کشوری و استانی در این شهرستان هستیم .

فرماندار دشتی ادامه داد: مواجهه حضوری این مقامات با مدیران محلی و مردم می‌تواند باعث آثار خیر و برکات در کشور، استان و شهرستان‌ها شود.

وی افزود: با استقرار دولت تدبیر و امید یک تعامل، همدلی، همراهی و هم‌فکری خوبی بین نیروهای شهرستان دشتی وجود دارد که در راس آنها امام جمعه، نمایندگان سابق و فعلی مردم در مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای تامین، دستگاه‌های اجرایی قرار گرفته است.

مهرجو گفت: با وجود کمبود منابع، محدودیت‌ها و مشکلات در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در سطح شهرستان صورت گرفته و یک هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال از محل تملک دارایی و ۳۰ میلیارد ریال از محل ارزش افزوده و آلایندگی به شهرستان اختصاص یافته است.

وی افزود: با تخصیص این اعتبارات اقدامات خوبی در سطح شهرها و روستاهای شهرستان انجام شده که با استقبال مردم مواجه شده است.

فرماندار دشتی بیان کرد: یکی از تکالیفی که بر عهده داشتیم تلاش برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام بود که از ۲۵۶ پروژه نیمه تمام در سال ۹۳ در سال جاری به ۷۸ پروژه کاهش پیدا کرده است.

مهرجو تصریح کرد: با عنایتی که دولت به استان بوشهر و استاندار بوشهر به شهرستان‌های استان داشته است، روند پروژه‌های نیمه‌تمام کاهش چشمگیری داشته است.

وی ادامه داد: هرچند بعضی از پروژه‌ها فاقد هر گونه توجیه اقتصادی، فنی و اجتماعی بود اما با سعی و تلاش توانستیم اقدامات خوبی برای اتمام آنها انجام دهیم.

فرماندار شهرستان دشتی بیان کرد: طرح‌های امید اجتماعی با توجه به آسیب‌های اجتماعی و وضعیتی که در جامعه شاهد هستیم با ابتکار استاندار بوشهر در قالب طرح امید تعریف شد.

وی عنوان کرد: یکی از این طرح‌ها، پروژه های عمرانی توسعه فضاهای تفریحی و ورزشی در سطح استان بوشهر بود و در کنار آن اجرای طرح‌های امید اجتماعی با برگزاری کارگاه‌های آموزشی با دعوت از اساتید کشور برگزار شد.

مهرجو گفت: سرانه فضای ورزشی شهرستان به یک درجه قابل قبولی رسیده که می‌توان گفت از سرانه ورزشی تهران بهتر است.

وی افزود: شهرستان دشتی قطب کشاورزی است که در همین راستا به سمت اجرای پروژه‌هایی با سازه‌های آبی حرکت کردیم که  به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی از پنج طرح فاینانس وزارت نیرو، دو سد دشت پلنگ با سازهای بسیار بزرگ و سد باغان در شهرستان دشتی از امتیاز فاینانس برخوردار شدند.

مهرجو بیان کرد: به موازات اجرای این سدها، طرح‌های کوچک سازه‌ای آبی به بهره‌برداری رسید و برخی نیز در دست اجراست و صرفا در جهت صیانت از بخش کشاورزی و حفظ منابع آب در آینده آثار مثبتی در پی خواهد داشت.

وی افزود: ۱۰۰ درصد شهرهای شهرستان دشتی از نعمت گاز بهره‌مند هستند و زیرساخت‌های عمومی در سطح شهر و روستای شهرستان بالای ۹۸ درصد و بسیار مطلوب است.

مهرجو با بیان این که ۲۵۰ هزار تن گوجه‌فرنگی خارج از فصل در شهرستان دشتی برداشت شده است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف ما جهاد برای نهضت اشتغال در این شهرستان است.

وی افزود: با راه‌اندازی گمرک لاور ساحلی دشتی، میزان اشتغالزایی برای عده‌ای از مردم این منطقه فراهم شده و با توجه به اینکه ۲۵ درصد معادن استان بوشهر در شهرستان دشتی قراردارد زمینه خیلی خوبی برای صادرات در این شهرستان وجود دارد.

مهرجو تاکید کرد: اجرای آبیاری تحت فشار در سطح ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشتی اجرا شده که تمام هزینه و اعتبارات آن توسط دولت تامین شده که این امر باعث صرفه‌جویی در مصرف آب شده است.

فرماندار دشتی گفت: سیستم‌های مخابراتی روستاهای پرجمعیت شهرستان دشتی مشتمل بر باغان، گلستان، کردوان، لاور ساحلی و کبگان جی اس ام است و درخواست داریم این روستاها که در محدوده پارس شمالی(منطقه سه) قراردارند در جشن‌های دهه فجر این روستاها به شبکه کابلی متصل شوند.

وی افزود: در دشت پلنگ در چهار فصل تولیدات کشاورزی انجام می‌شود  اما مسیر جاده‌ای آن ،فاقد پوشش انتن تلفن است و چنانچه اتفاقی رخ دهد باید با وسیله نقلیه اطلاع رسانی کنند که با توجه به اینکه ۶۰ کیلو متر فاصله با مرکز شهرستان دارد در خواست داریم که جهت پوشش ۱۳ روستای دشت پلنگ اقدام شود.

مهرجو گفت: در ۱۲ روستای کوهپایه مند از روستای کلل تا روستای فقیه احمدان بخش مرکزی شهرستان دشتی، آنتن‌دهی تلفن همراه بسیار ضعیف است و هر چند روند مهاجرت معکوس داریم و جمعیت در حال مستقر شدن در روستاها هستند اما انتظار داریم به موازات پیشرفت تکنولوژی این موضوع نیز در دستور کار قرار گیرد که این امر می تواند در رونق اشتغال مردم موثر باشد.

وی از معاون وزیر ارتباطات و فناوری خواستار اتصال بخش شنبه و طسوج به فیبر نوری شد و افزود: مرکز مخابراتی روستای درازی از سال ۱۳۹۳ تا کنون فاقد کارگذاری است که انتظار داریم در این زمینه اقدام شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.