آخرین اخبار : 

روزهای بارانی برای استان بوشهر

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: بر اساس پیش بینی ها با عبور امواج ناپایدار جوی، آسمان این استان شاهد افزایش ابر و بارشهای خفیف و پراکنده باران در امشب و فردا خواهد بود.

به گزارش باغان سبزبه نقل از ایرنا نادر شفیع خدایی افزود: بررسی نقشه های هواشناسی استان نشان دهنده آرامش نسبی دریا به غیر از ساعاتی از اواخر شب تا بامداد فرداست.
شفیع خدایی ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر قسمتی تا نیمه ابری گاهی تمام ابری همراه با مه رقیق و در برخی نقاط بارش پراکنده باران و گاهی رعد و برق پیش بینی می شود.
وی اضافه کرد: در این مدت جهت وزش باد بطور غالب جنوب غربی تا جنوب شرقی با سرعت ۸تا ۲۸ و گاهی تا ۳۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.
شفیع خدایی ادامه داد: برای ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج دریا نیز ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر پیش بینی شده که در ساعت های پایانی شب گاهی تا ۱۲۰ سانتیمتر نیز می رسد.
وی همچنین با اشاره به ورود یک سامانه جدید بارشی به استان بوشهر بیان کرد: از اواخر روز شنبه سامانه بارشی جدیدی با پتانسیل بارشی بسیار بالا وارد این استان می شود که از یکشنبه تا پنجشنبه هفته آینده در سطح استان فعال خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: پیش بینی می شود تحت تاثیر این سامانه، بارش باران از بامداد یکشنبه ابتدا به صورت ملایم و پراکنده آغاز و بتدریج از عصرروز یکشنبه و روزهای دوشنبه و سه شنبه بر شدت آن افزوده شود.
وی تاکید کرد: با توجه به بارش مداوم و شدید باران همراه با وزش باد و رعد و برق در روزهای دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه آینده، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها در این مدت دور از انتظار نیست.
شفیع خدایی گفت: روزهای یکشنبه تا چهارشنبه آینده به سبب وزش باد شدید بطور غالب جنوب شرقی روی دریا، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.
وی یادآور شد: اطلاعات تکمیلی در مورد فعالیت این سامانه، متعاقبا اعلام می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.