آخرین اخبار : 

خروج سامانه بارشی و آغاز سرما و وزش باد در استان

باغان سبز:مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با خروج سامانه بارشی فعال در این استان تا پایان وقت امروز از جمعه شب سرما فضای این استان را فرا می گیرد و با وزش باد شدید خلیج فارس مواج و متلاطم می شود.

نادر شفیع خدایی روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: بررسی نقشه های هواشناسی استان بیانگر تداوم بارندگی ها تا پایان وقت امروز و بیشتر در نیمه جنوبی این استان است.

وی بیان کرد: پیش بینی می شود بتدریج از بعد از ظهر امروز سامانه بارشی ابتدا از نواحی شمالی و مرکزی استان و از اواخر وقت از کل استان بوشهر خارج شود.

شفیع خدایی ادامه داد: با خروج این سیستم ناپایدار جوی وزش شدید باد شمال غربی آغاز می شود و خلیج فارس از عصر امروز و طی روزهای شنبه و یکشنبه بطور کامل مواج و متلاطم است.

وی یادآور شد: دمای هوا نیز از امشب بتدریج روند کاهشی محسوس پیدا می کند.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر ادامه داد: در ۲۴ ساعت آینده آسمان استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، پدیده مه و بارش پراکنده باران، گاهی رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای و در برخی نقاط ریزش تگرگ و از عصر امروز بتدریج کاهش ناپایداری جوی پیش بینی می شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد بطور شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و بطور لحظه ای بیش از ۴۰ کیلومتر در ساعت و از عصر امروز بتدریج شمال غربی با سرعت ۲۰ تا ۵۴ کیلومتر در ساعت پیش بینی می شود.

شفیع خدایی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده ارتفاع موج در خلیج فارس ۶۰ تا ۱۲۰ و گاهی تا ۱۸۰ سانتی متر و از عصر امروز ۱۲۰ تا ۲۷۰ سانتی متر و از فردا به بیشتر از سه متر می رسد.

وی با اشاره به میزان بارش های سامانه بارشی فعال در استان بوشهر گفت: در جریان فعالیت این سامانه شهرستانهای جم، دشتی، کنگان، اهرم، عسلویه و دشتستان به ترتیب با ۳۷۱٫۸، ۲۴۴، ۲۰۳، ۱۸۹، ۱۶۶٫۵و ۱۱۱٫۵ بیشترین میزان بارش را داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.