آخرین اخبار : 

باهمکاری مناسب نهادهای امدادی وعملیاتی بارشهای سیل آسای اخیر پشت سر گذاشته شد

ابوذر زارعی جمعه شب درگفتگو با باغان سبز درباره بارشهای اخیر گفت: با توجه به اخطاریه و هشدار سازمان مدیریت بحران و اداره هواشناسی ،ازعصریکشنبه وهمزمان باشروع بارشهاکلیه نیروهای عملیاتی و امدادی اعم ازبسیج ، دهیاری ،شورای اسلامی باغان،جمعیت هلال احمر روستای باغان وجوانان این روستا با استقرار درساختمان دهیاری تا هم اکنون آماده امدادرسانی درمواقع بحرانی به مردم هستند.

دهیار باغان اضافه کرد: نیروهای ذکر شده در طی روزهای بارندگی وباتوجه به شدت بارشها و آبگرفتگی برخی معابر و منازل روستا، کمکها و فعالیتهای مختلفی را انجام دادند.

وی ادامه داد: تدابیر لازم برای پیشگیری از خسارت ناشی از جاری شدن سیل و رواناب در روزهای اخیر به نحو مطلوب انجام شد و در برخی مواقع به جهت پیشگیری وکاهش اتفاقات احتمالی در پل ورودی روستای باغان روی رودخانه مند برای کمک به خودروها یا مسدود کردن پل در شرایط اضطراری که احتمال خطر میرفت نیروهای امدادی وبسیج را در تمامی ساعات شبانه روز در محل پل مستقر نمودیم.

دهیارباغان درباره حوادث اتفاق افتاده در پی بارشهای اخیر در روستای باغان گفت: در طی چندروز گذشته وباتوجه به حجم بارش ۱۹۲ میلیمتری در روستای باغان،چند مورد مجروح داشته ایم که با کمک نیروهای امدادی به مراکز درمانی بخش و شهرستان اعزام شدند،همچنین یک دستگاه ترانس برق در روستا دچارآتش سوزی شد که توسط آتشنشانی این روستا مهار گردید.

زارعی اضافه کرد: اینترنت پرسرعت این روستا که از نوع بیسیم بوده و با نصب آنتنهایی در کوههای منطقه جم، روستا را پوشش می دهند طی چندروز اخیر اختلالاتی داشته است که ان شاالله با اتمام بارشها بزودی این مشکل با رایزنی بامسئولان مربوطه رفع می شود.

ایشان در پایان از مردم وجوانان روستا و همه نیروهایی که درطی این مدت با ستاد بحران روستا همکاری کرده اند تقدیر وتشکر نمود.

انتهای پیام/ا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.