آخرین اخبار : 

همگرایی درون بخشی مهمترین راهکار حل مشکلات بخش شنبه وطسوج

بخش شنبه و طسوج با توجه به گستردگی حوزه استحفاظی آن، به عبارتی دیگر دو وجهی بودن آن ( بخش شُنبه از یک طرف و بخش طسوج از طرفی دیگر) دارای مشکلات و نواقصاتی است که گریبان ساکنین بخش را گرفته است.

مشکلات و نواقصاتی که هرکدام در کاهش سرعت پیشرفت بخش مذکور دخیل هستندعبارتند از: عدم تکمیل دو مسیر مواصلاتی مهم وحیاتی( ناصری به شهر شُنبه و روستای باغان به شهرستان جم )که تاثیر مهمی در پیشرفت منطقه وچه بسا شهرستان دارند، مسدود شدن چندین نقطه از مسیرهای بخش در مواقع بارندگی ( آبنمای روستای رزم ­آباد و آبنمای جنوب شهر شنبه)، ناایمن بودن پل کردلان در مواقع بارندگی،خاکی و ناهموار بودن مسیر مواصلاتی بخش شنبه به طسوج، عدم وجود مواردی همچون : دبیرستان شبانه‌روزی داری چند رشته متنوع ، وجود حداقل یک شعبه بانک، درمانگاه شبانه­ روزی،نبود اداراتی مانند آموزش و پرورش و کمیته امداد و… که هر کدام از این موارد تاثیر مهمی در پیشرفت این بخش و رفاه عمومی مردم دارد.

مواردی که ذکر شد بیانگر این موضوع مهم است که تمامی این مشکلات به همه ساکنین این بخش مربوط بوده و هرکدام از شهروندان در صورت عدم رفع آن دچار مشکلاتی خواهند شد.

با توجه به این چنین مسائلی حل و فصل آن مستلزم همگرا و همنوا شدن بیش از پیش شورا­های محترم اسلامی بخش شنبه و طسوج است تا با استفاده از پتانسیل­های بالا،خلاق و پویا (اشخاص حقیقی) بعنوان سفیران بخش در سازمان‌ها و ادارات استان و همچنین بهره‌گیری مضاعف از نماینده پرتلاش و با تدبیر شهرستان جناب آقای دکتر شهریاری در جهت کاهش هزینه‌های آموزشی، بهداشتی و رفاهی موجود گام‌هایی را هدفمند برداشت.

رفع چنین مشکلاتی بایستی دغدغه همه شورا‌های محترم بخش باشد و پیشرفت و توسعه بخش شنبه و طسوج ( شهر شنبه و روستاهای اطراف ) را در گرو همگرایی درون بخشی دانسته و در جهت رفع آن اقدامات هماهنگ ومنسجمی انجام دهند.

به امید گشوده شدن فصلی تازه در فرداهای امروز

مجتبی صابرآزاد

هشتم اسفند ماه۱۳۹۵

  1. ناشناس گفت:

    شک نکید صابر آزاد قصد ورود به انتخابات شوراها رو دارد
    این خط این نشان

  2. ناشناس گفت:

    این که دیگه شکی توش نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.