جمعه ۳۰ تیر ۹۶ - July 21, 2017

کدخبر : 1885
دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۴

همگرایی درون بخشی مهمترین راهکار حل مشکلات بخش شنبه وطسوج

" مهمترین راهکار برای رفع مشکلات و نواقصات اساسی بخش شنبه و طسوج همگرایی درون بخشی است."

بخش شنبه و طسوج با توجه به گستردگی حوزه استحفاظی آن، به عبارتی دیگر دو وجهی بودن آن ( بخش شُنبه از یک طرف و بخش طسوج از طرفی دیگر) دارای مشکلات و نواقصاتی است که گریبان ساکنین بخش را گرفته است.

مشکلات و نواقصاتی که هرکدام در کاهش سرعت پیشرفت بخش مذکور دخیل هستندعبارتند از: عدم تکمیل دو مسیر مواصلاتی مهم وحیاتی( ناصری به شهر شُنبه و روستای باغان به شهرستان جم )که تاثیر مهمی در پیشرفت منطقه وچه بسا شهرستان دارند، مسدود شدن چندین نقطه از مسیرهای بخش در مواقع بارندگی ( آبنمای روستای رزم ­آباد و آبنمای جنوب شهر شنبه)، ناایمن بودن پل کردلان در مواقع بارندگی،خاکی و ناهموار بودن مسیر مواصلاتی بخش شنبه به طسوج، عدم وجود مواردی همچون : دبیرستان شبانه‌روزی داری چند رشته متنوع ، وجود حداقل یک شعبه بانک، درمانگاه شبانه­ روزی،نبود اداراتی مانند آموزش و پرورش و کمیته امداد و… که هر کدام از این موارد تاثیر مهمی در پیشرفت این بخش و رفاه عمومی مردم دارد.

مواردی که ذکر شد بیانگر این موضوع مهم است که تمامی این مشکلات به همه ساکنین این بخش مربوط بوده و هرکدام از شهروندان در صورت عدم رفع آن دچار مشکلاتی خواهند شد.

با توجه به این چنین مسائلی حل و فصل آن مستلزم همگرا و همنوا شدن بیش از پیش شورا­های محترم اسلامی بخش شنبه و طسوج است تا با استفاده از پتانسیل­های بالا،خلاق و پویا (اشخاص حقیقی) بعنوان سفیران بخش در سازمان‌ها و ادارات استان و همچنین بهره‌گیری مضاعف از نماینده پرتلاش و با تدبیر شهرستان جناب آقای دکتر شهریاری در جهت کاهش هزینه‌های آموزشی، بهداشتی و رفاهی موجود گام‌هایی را هدفمند برداشت.

رفع چنین مشکلاتی بایستی دغدغه همه شورا‌های محترم بخش باشد و پیشرفت و توسعه بخش شنبه و طسوج ( شهر شنبه و روستاهای اطراف ) را در گرو همگرایی درون بخشی دانسته و در جهت رفع آن اقدامات هماهنگ ومنسجمی انجام دهند.

به امید گشوده شدن فصلی تازه در فرداهای امروز

مجتبی صابرآزاد

هشتم اسفند ماه۱۳۹۵

نظرات بازدید کنندگان
  1. شک نکید صابر آزاد قصد ورود به انتخابات شوراها رو دارد
    این خط این نشان

  2. این که دیگه شکی توش نیست

دیدگاه شما