آخرین اخبار : 

خسارت بیش از ۱۴۰ میلیارد ریالی سیل به کشاورزی شهرستان دشتی

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: سیل اخیر ۱۴۵ میلیارد ریال به بخش کشاورزی شهرستان دشتی خسارت زد که بخشی از کشاورزان را خانه‌نشین کرده است.
به گزارش باغان سبز،شیرعلی بهادری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس اظهار داشت: سیل اخیر مبلغ ۱۴۵ میلیارد ریال به بخش‌های زراعت، باغداری، تاسیسات زیربنایی، آبرسانی، دام و طیور، شیلات و منابع طبیعی شهرستان دشتی خسارت وارد کرد.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس، فرماندار و بخشداران دشتی در زمینه همکاری و بررسی مردم سیل زده به خصوص در بخش کشاورزی اظهار کرد: مدیر کل بحران حوادث وزارت جهاد کشاورزی به اتفاق رئیس سازمان جهاد کشاورزی در بازدید میدانی از سه بخش شنبه و طسوج، کاکی و مرکزی شهرستان دشتی متوجه شدند که بیشترین خسارت در ارتباط با سیل اخیر مربوط به حوزه کشاورزی این شهرستان بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی تصریح کرد: در بررسی‌های دقیق به عمل آمده، مشخص شد که در کنار زیرساخت‌ها، کشاورزی بخشی از مناطق از ۶۰ تا ۸۰ درصد کاملا از بین رفته است که نیازمند توجه دولت است.

وی افزود: با توجه به این که تعداد زیادی از کشاورزان شهرستان دشتی به بانک‌ها بدهکار هستند و امید به فصل جدید زارعی برای پرداخت دیونشان به بانک‌ها بودند، با سیل اخیر و از بین رفتن کشاورزی و حتی وضعیت زمین‌های آنها، نیازمند توجه ویژه هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.