آخرین اخبار : 

۱۶۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای جبران خسارت سیل استان بوشهر مصوب شد

به گزارش باغان سبز ازایرنا، به نقل از روابط عمومی استانداری بوشهر، مصطفی سالاری روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی توسعه شهر آبدان افزود: این اعتبار پس از تصویب دولت به استان ابلاغ می شود.
وی تصریح کرد: بارندگی‌های ۲۸و ۲۹ بهمن خسارت هایی به بخش‌های مختلف استان بوشهر وارد کرد که برای جبران این خسارت ها گزارش‌های لازم به سازمان مدیریت بحران کشور ارسال شد.
سالاری بیان کرد:از کل خسارت وارده ناشی از سیل ۷۰۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت تاسیسات زیربنایی، ۲۲۷میلیارد ریال برای پرداخت به مردم خسارت‌دیده در بخش‌های مختلف و ۶۹۰ میلیارد ریال نیز برای تسهیلات کم‌بهره برای بازسازی اماکن مردمی مصوب شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: برای توسعه زیرساخت‌ها در شهرها و روستاهای استان بوشهر ۱۵ نوع پروژه شامل ساخت زمین مینی فوتبال، زمین والیبال، بوستان‌‌های شهری و روستایی، سلامت دهان و دندان، آبرسانی به عشایر و دیگر برنامه‌ها اجرا شده است.
وی بیان کرد: نشست‌های هم‌اندیشی در شهرستان‌ها، شهرها، روستاها، بخش‌ها برای بررسی مشکلات خاص در نقاط مختلف استان بوشهر برگزار و یا درحال برگزاری است که نتیجه این نشست‌ها در بودجه‌ریزی سال آینده اثرگذار است.
استاندار بوشهر افزود: ۹۸ درصد تعهد نشست‌های هم‌اندیشی این استان در سال گذشته محقق شده است.
وی تصریح کرد: مصوبه های نشست‌های هم اندیشی به سند راهبردی شهرستان‌ها تبدیل و بر اساس این سندها توسعه مناطق هدایت می‌شود.
سالاری با بیان اینکه آبدان قطب کشاورزی و گوجه فرنگی خارج از فصل استان بوشهر است، تصریح کرد: کشاورزان سخت کوش آبدان نقش مهمی در تولید محصولات با کیفیت کشاورزی دارند که لازم است الگوی کشت و مصرف بهینه آب را مورد توجه قرار دهند.
وی تاکید کرد: اجرای پروژه‌ها در مناطق شهری و روستایی استان بوشهر بر اساس طرح‌های تدوین شده و در راستای سطح‌بندی مورد توجه است و تمام مناطق با رعایت عدالت در بر می‌گیرد.
استاندار بوشهر با تاکید بر استقرار نمایندگی ادارات مورد نظر در شهر آبدان گفت: ساخت مجتمع فرهنگی آبدان و ایجاد جاده جاشک که اعتبارآن در ساخت محور کریدور جنوبی گنجانده شده پیگیری می‌شود.
سالاری افزود: توسعه طرح‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی در نقاط مختلف استان بوشهر مورد توجه و حمایت قرار دارد.
سالاری با تاکید بر توجه به توسعه طرح‌های آبخیزداری و آب‌خوانداری گفت: برای کنترل سیلاب و تقویت سفره‌های زیر زمینی در دشت آبدان اجرای طرح‌های آبخیزداری و آب‌خوانداری باید مورد توجه قرار گیرد تا در زمان بارندگی‌ شاهد طغیان روان آبها نباشیم.
استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح گردشگری گنبد نمکی جاشک گفت: برای اجرای طرح گردشگری در گنبدنمکی جاشک آمادگی وجود دارد که این مهم با مشارکت سازمان‌های مردم نهاد اجرا می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.