آخرین اخبار : 

دهیاران مسئول مستقیم اشتغال در روستاهای استان بوشهر هستند

استاندار بوشهر گفت: بر اساس ظرفیت‌های روستایی برای اشتغال‌زایی روستائیان، دهیاران مسئول مستقیم اشتغال در روستاهای استان بوشهر هستند.

به گزارش باغان سبز به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری بوشهر، دکتر مصطفی سالاری در جمع دهیاران و شهرداران استان بوشهر با حضور وزیر کشور با بیان اینکه توسعه فعالیت‌های عمران شهری و روستایی مورد توجه ویژه قرار دارد اظهار داشت: اکنون ۹۰ درصد جمعیت روستایی و ۹۵ درصد جمعیت شهری استان بوشهر زیرپوشش شبکه گاز‌رسانی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در همه روستاهای استان بوشهر بوستان امید اجرایی می‌شود خاطر نشان کرد: دراین بوستان‌ها ضمن ایجاد تجهیزات تفریحی و فضای سبز، برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و سینمای روباز مورد توجه قرار دارد.

استاندار بوشهر اجرای طرح هادی در روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها در اجرای طرح‌های هادی موفق عمل کرده‌اند چراکه سال قبل بیش از ۲ برابر سهمیه قیر ابلاغی برای اجرای طرح هادی مصرف کرده‌اند.

دکترسالاری اجرای طرح‌های آب شیرین‌کن در شهرها و روستاهای استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: از شش پروژه آب شیرین‌‌‌کن طراحی شده در استان بوشهر تاکنون ۲ پروژه آن افتتاح شده و مابقی در حال اجراست.

وی با بیان اینکه مردم استان بوشهر ۲ تابستان گذشته با مشقت و سختی پشت سرگذاشتند تصریح کرد: امسال با افتتاح پروژه‌های آب شیرین‌کن و افزایش ظرفیت از خط انتقال کوثر پیش بینی می‌شود مردم استان بوشهر تابستان پیش رو با مشکلات کمتری مواجه باشد ولی در سال‌های بعد مشکل آب آشامیدنی شهرها و روستاهای استان بوشهر با تکمیل پروژه‌ها بطور کلی برطرف می‌شود.

استاندار بوشهر حل مشکلات برق در استان بوشهر را از دیگر موفقیت‌ها دانست و گفت: در راستای توسعه گردشگری طرح‌های مهم گردشگری روستایی مورد توجه قرار گرفته و در این راستا دهکده گردشگری بوشهر با رویکرد اشتغال‌زایی و عرضه محصولات صنایع دستی و مواد غذایی سنتی در غرفه‌های خشتی این دهکده راه‌‌اندازی شده است.

دکترسالاری از افزایش سرعت اینترنت در استان بوشهر خبر داد و افزود: با برنامه‌ریزی انجام شده و اجرای طرح‌های مختلف تا ۴٫۵ ماه آینده سرعت اینترنت در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

وی از بهره‌مندی روستاهای بالای ۵۰۰ نفر جمعیت از زمین چمن مصنوعی با امکانات و تجهیزات لازم روشنایی خبر داد و گفت: اکنون زمین والیبال در روستاهای بالای ۳۰۰ نفر جمعیت در استان بوشهر اجرایی شده و تا ۲ ماه آینده روستاهای این استان به زمین والیبال با کف پوش در فضای باز مجهز می‌شود.

استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش دهیاران در عرصه عمرانی و خدمات به روستائیان گفت: در سیل اخیر در استان بوشهر دهیاران و شهرداران نقش مهمی در ارائه خدمات به مردم و جلوگیری از خسارات به جامعه روستایی و شهری داشتند که خدمات آنان مورد تقدیر است.

دکترسالاری تاکید کرد: این موفقیت‌های استان بوشهر حاصل همدلی و مشارکت این عزیزان است که از این ظرفیت در اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی و اشتغال‌زایی استفاده می‌شود.

وی با تاکید بر ایجاد طرح‌های اشتغال‌زایی در روستاها بر اساس ظرفیت‌های مناطق خاطر نشان کرد: بر اساس ظرفیت‌های روستایی برای اشتغال‌زایی روستائیان، دهیاران مسئول مستقیم اشتغال در روستاهای استان بوشهر هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.