آخرین اخبار : 

سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان بوشهر می‌شود

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت فردا به تدریج سامانه ناپایدار جوی جدید با پتانسیل بارشی بالا وارد استان شود.

به گزارش باغان سبز به نقل از مهرپیام مساعدی اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت به سبب نفوذ امواج ناپایدار جو به استان، آسمانی ابری همراه با وزش باد شدید و گرد و خاک و در برخی نقاط خصوصا نیمه جنوبی استان بارش باران گاهی رگبار پراکنده و رعد و برق گزارش شد.

وی ادامه داد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده کاهش موقتی این ناپایداری جوی طی امروز و فردا و حاکم شدن جریانات شمالی بر روی استان است.

مساعدی خاطرنشان کرد: با عبور امواج متعدد ناپایدار تراز میانی جو طی این مدت، افزایش موقتی ابر و وقوع بارش‌های پراکنده در برخی نقاط استان دور از انتظار نیست.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود از اواخر وقت فردا به تدریج سامانه ناپایدار جوی جدید با پتانسیل بارشی بالا وارد استان شود.

وی اضافه کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان کمی تا قسمتی ابری همراه با گرد و غبار و در برخی نقاط گاهی افزایش ابر و احتمال بارش پراکنده باران و از فردا در مناطق مستعد و مرطوب همراه با مه صبحگاهی خواهد بود.

مساعدی افزود: طی این مدت جهت باد غالباً شمال غربی تا جنوب غربی و به تدریج از بعد از ظهر شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۸ تا ۳۲ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.