آخرین اخبار : 

نامزدهای شورا نامنویسی را به روزآخرموکول نکنند/شورای باغان در این دوره ۵نفره خواهدبود

تا پایان روز چهارم فروردین ماه ودرحالی که تنها۲ روز به اتمام مهلت نامنویسی برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده است فقط ۳ نفر از روستای باغان ثبت نام نموده اند.

دهیارباغان روز جمعه در گفتگو با خبرنگار باغان سبز اظهار داشت: درحالی که مدت کمی تا اتمام مهلت نامنویسی شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی مانده است از روستای باغان فقط ۳نفر ثبت نام نموده اند.

ایشان اضافه کرد: با توجه به زمان بر بودن مراحل ثبت نام و باتوجه به اینکه مهلت نامنویسی در۶ فروردین به پایان می رسد نامزدها حتی الامکان سعی کنند ثبت نام را به روز آخر موکول ننمایند.

دهیار باغان افزود: داوطلبان همه مدارک لازم شامل اصل شناسنامه، کارت ملی ،کارت پایان خدمت ، مدرک تحصیلی ، عکس و کپی مدارک را همراه خود داشته باشند تا فرایند نام نویسی به سهولت انجام شود.

زارعی اضافه کرد: طبق اعلام سرشماری رسمی سال ۱۳۹۵ مرکزآمار ایران ،جمعیت روستای باغان ۱۵۷۴ نفر اعلام شده است برهمین اساس در دوره پنجم ، شورای اسلامی روستای باغان شامل پنج نفر عضو اصلی و سه نفر عضو علی البدل خواهد بود.
باتوجه به این موارد در این دوره بایدحداقل ٨ نفر برای انتخابات شورای اسلامی روستای باغان نام نویسی کنند.

تاکنون چهار دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستا با انتخاباتی که در سال‌های ۱۳۷۷، ۱۳۸۱، ۱۳۸۵ و ۱۳۹۲برگزار شد، تشکیل شده اند. شوراهایی که عمر قانونی آنها چهار سال است به استثنای شورای سوم که با قانونی در مجلس مصوب شد که انتخابات خبرگان با مجلس و انتخابات شوراها با ریاست‌جمهوری ادغام شود بر همین اساس عمر شورای سوم هفت سال به درازا کشید،پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در اردیبهشت ماه ۹۶ برگزار می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.