جمعه ۳۰ تیر ۹۶ - July 21, 2017

کدخبر : 2028
سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۷

حذف ردیف‌های بودجه‌ای سدهای استان بوشهر تاسف‌بار است

باغان سبز:نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام وزارت نیرو در حذف ردیف‌های‌ بودجه‌ای سدهای حوزه انتخابیه‌ام در استان بوشهر تاسف‌بار و به عنوان یک کارنامه بد برای دولت یازدهم است.

حذف ردیف‌های بودجه‌ای سدهای استان بوشهر تاسف‌بار استبه گزارش باغان سبز به نقل از فارس سیدکمال‌الدین شهریاری اظهار داشت: متعاقب حذف ردیف بودجه سدهای مصوب حوزه انتخابیه‌ام در طی سال‌های گذشته، امروز در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی به وزیر نیرو تذکر شفاهی دادم.

وی اضافه کرد: هر چند پیوست‌های بودجه‌ای مطالعه و اجرای سدهایی در شهرستان‌های دشتی و تنگستان در استان بوشهر با داشتن ردیف‌های مستقل بودجه‌ای در دهه‌های شصت و هفتاد وجود داشته است اما این که دولت بخواهد اقدام به حذف این ردیف‌های بودجه‌ای کند تاسف‌بار و به عنوان یک کارنامه بد برای دولت یازدهم به شمار می‌رود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به محض ورود به مجلس در سال ۹۴ مراتب دغدغه مردم حوزه انتخابیه‌ام به ساخت سدهای مورد نیاز در استان بوشهر که دارای ردیف بودجه‌ای مستقل است بیان کردم و از وزیر نیرو نیز خواستار تسریع در این بخش شدم.

وی یادآور شد: استان بوشهر اگر چه جزء استان‌های کم بارش کشور به حساب می‌آید اما در طی سال شاهد بارندگی‌هایی در مقاطع خاصی هستیم که سبب هدر رفت فراوان آب می‌شود.

شهریاری عنوان کرد: در طی روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن سال گذشته و ۵ و۶ فروردین ماه امسال در مجموع ۴۰۰ میلیمتر بارندگی در شهرستان‌های دشتی و تنگستان اتفاق افتاده است که با سرریز شدن آب از استان مجاور همراه با این میزان بارندگی، سبب شد که استفاده چندانی از این آب‌ها نشود و ضمن تخریب مزارع کشاورزی، اموال مردم و تاسیسات شهری وارد دریا شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تصریح در ساخت سدهایی که دارای پیوست بودجه‌ای است یکی از مطالبات جدی مردم حوزه انتخابی‌ام در سطح شهرستان های دشتی و تنگستان است که از وزارت نیرو درخواست توجه جدی به این موضوع دارم.

وی ادامه داد: در صورت بی‌توجهی وزارت نیرو به تذکر شفاهی امروز در مجلس، از ابزارهای قانونی موجود در دست نماینده برای گرفتن حق مردم حوزه انتخابی‌ام استفاده می‌کنم.

برچسب ها :
دیدگاه شما