آخرین اخبار : 

نخستین بار تعویض دریچه آئورت قلب، بدون جراحی دربوشهر انجام شد

۸۲۱۲۶۹۸۳-۷۰۸۲۲۸۵۴

به گزارش باغان سبز و به نقل از ایرنا، روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر روز یکشنبه به نقل پزشک متخصص قلب وفوق تخصص اینترونشنال بیمارستان قلب بوشهر گفت: رویکرد جدیدی برای درمان قلب در هنگام بروز تنگی و گرفتگی شدید دریچه آئورت به وجود آمده است که تنها برای بیماران مسن و دارای احتمال خطر بالا بکار می‌رود.
دکتر محمدرضا پوربهی افزود: این عمل روی بیماری ۶۷ ساله‌ صورت گرفت که دارای سابقه جراحی قلب باز بود و با توجه به نظر فوق تخصص جراح قلب، احتمال خطر بالا برای درمان وی تشخیص داده شده بود.
پوربهی گفت: این روش درمانی که از چندین سال قبل در دنیا برای بیماران با مشکلهای زمینه‌ای و یا سابقه عمل جراحی قلب رواج پیدا کرده است تنها در چند استان بزرگ کشور بصورت معدودی انجام شده بود که باهمت کادر درمانی بیمارستان قلب و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای نخستین بار در این استان شاهد انجام این عمل دشوار هستیم.
وی با برشمردن امکانات پیشرفته و حضور گروه حرفه‌ای در بیمارستان قلب استان بوشهر اظهار کرد: امیدواریم با اعتمادی که هم استانی‌ها به اقدام های درمانی بیمارستان قلب بوشهر پیدا کرده‌اند، نیاز سفرهای درمانی به استانهای دیگر برای همیشه برطرف شود.

دکتر محمدرضا پوربهی، دکتر عبدالرسول انوری فوق تخصص بیهوشی قلب، دکتر میکائیل رضایی فوق تخصص جراحی قلب، دکتر عبدالطیف امینی متخصص و فوق تخصص اینترونشنال قلب و پرسنل مجرب بخش آنژیوگرافی و اتاق عمل بیمارستان قلب بوشهر در این عمل همکاری داشتند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.