آخرین اخبار : 

روز جهانی قدس در میان مظلومان جهان نهادینه ‌شده است

ghods

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح ظهر امروز در جلسه هماهنگی راهپیمایی روز جهانی قدس و برگزاری عید سعید فطر در شهر خورموج ضمن تسلیت شهادت امیر المومنین حضرت علی (ع) اظهار داشت: مسؤولان بهترین الگوی و درس خدمت‌رسانی و احقاق حق مردم و حقوق نظام و اجرای احکام الهی را از حضرت علی (ع) فراگیرند.
وی ادامه داد: امیدوارم فضا و محوطه برگزاری یادواره شهدا باهمت بلند مسؤولان حل شود یا خانواده‌های شهدا اجازه دهند که مراسم در مرکز شهرستان با امکاناتی که وجود دارد برگزار شود یا مجموعه نظام فکری به وضعیت آنجا کنند.
مصلح به‌روز جهانی قدس اشاره کرد و یادآور شد: روز جهانی قدس یادآور ارزشمند حضرت امام(ره) برای ایجاد انسجام، وحدت و هم‌بستگی در میان عموم مسلمانان این روز را به‌عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند.
وی ادامه داد: این روز همچنین در جهت آگاهی و همسویی در حمایت از آرمان مردم مظلوم فلسطین و آزاد شدن زمین غضب شده توسط رژیم صهیونیستی است حضرت امام(ره) رژیم صهیونیستی را به رسمیت نشناخت و اعلام کردند این غده سرطانی باید از روی کره زمین باید محو شود و اگر همه مسلمان گرد هم جمع شوند و هر نفر یک سطل آب به‌طرف رژیم صهیونیستی بریزند قطعاً این رژیم برداشته می‌شود.
مصلح خاطرنشان کرد: به علت عدم وحدت و انسجام، عیاشی‌ها و خوش‌گذرانی‌ها و امیال شخصی که در سران کشورهای اسلامی وجود دارد نه‌تنها در جهت حمایت از مقاومت فلسطین کاری نمی‌کنند بلکه با برقراری ارتباط با رژیم صهیونیستی و همکاری با آن نسبت به جمهوری اسلامی، حزب‌الله و مقاومت لبنان و فلسطین ترجیح می‌دهند.
وی افزود: با توجه به نزدیک شدن یوم‌الله روز جهانی قدس متأسفانه کشور اسلامی ترکیه عادی‌سازی روابط خود را با رژیم صهیونیستی اعلام کرد.
مصلح یادآور شد: روز جهانی قدس در میان مظلومان جهان نهادینه‌ شده است که این مراسم هم‌زمان با کشور جمهوری اسلامی در برخی از دیگر کشورها نیز برگزار می‌شود.
وی افزود: یوم‌الله ۲۲ بهمن و روز جهانی قدس دو مراسم بزرگ ملی و وحدت‌بخش است که همه سلایق در این مراسم حضور پیدا می‌کنند و فریاد مرگ بر اسرائیل و آمریکای خود را به گوش جهان خواهند رساند.
مصلح با تأکید بر حضور مردم در راهپیمای روز جهانی قدس و عید سعید فطر گفت: مردم حضوری پررنگ دارند و ما موظفیم مقدمات را برای حضور هر چه بیشتر مؤمنین در این مراسم‌ها فراهم کنیم.
هادی اخلاقی بخشدار شنبه و طسوج نیز گفت: مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در شهر شنبه و روستاهای درویشی،باغان، کردلان، سرمک و سنا بعد از اقامه نماز جمعه برگزار می‌شود.
کریم سرادار مسؤول ستاد نماز جمعه خورموج نیز گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس همه‌ساله از چهارراه مدرسه علمیه تا مصلای امام خامنه‌ای خورموج برگزار و نماز عید سعید فطر نیز در استادیوم تختی خورموج برگزار می‌شود.
در این جلسه پس از بحث و بررسی مقرر شد راهپیمایی روز جهانی قدس از چهارراه مدرسه علمیه و اول بازار، خیابان شهید رجایی، میدان شهید مهدوی تا مصلای امام خامنه‌ای برگزار شود و سخنران آن حجت‌الاسلام اکبری روحانی اعزامی از قم خواهند بود و برگزاری نماز عید فطر نیز رأس ساعت ۷ صبح روز چهارشنبه در استادیوم تختی خورموج برگزار خواهد شد.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.