آخرین اخبار : 

تابستان سخت آبی پیش روی بوشهریها

۸۲۱۳۲۰۳۶-۷۰۸۳۲۴۷۵روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر روز پنجشنبه به نقل از کیقباد یاکیده افزود:
هم اکنون روزانه ۲۴۵ هزار متر مکعب آب در این استان تامین و درشبکه‌های آبرسانی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در تامین آب آشامیدنی با مشکل دوگانه ای روبرو است اضافه کرد: در فصل تابستان مصرف آب آشامیدنی افزایش اما امکان برداشت آب از منابع آبی کاهش می‌یابد به همین دلیل مشترکان آب آشامیدنی در شهرهای استان بوشهر بویژه در فصل تابستان مصرف بهینه مدبرانه داشته باشند و از مصرف غیرضروری آب بپرهیزند.
یاکیده بیان کرد: اکنون شهرهای استان بوشهر روزانه ۱۲۹ هزار متر مکعب آب از خط آبرسانی کوثر دریافت می‌کنند که اگر چه از نظر استاندارد کافیست ولی جوابگوی خواست مردم نیست.
وی با اشاره به اینکه در مجموع ۱۵۵ هزار متر مکعب آب از خط کوثر به شهرها و روستاهای استان بوشهر منتقل می‌شود ادامه داد: اکنون روزانه ۸۴ هزار متر مکعب آب نیز از چشمه ساسان و رودخانه شاپور کازرون وارد شبکه آبرسانی استان بوشهر می‌شود که نسبت به گذشته کاهش یافته است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر بیان کرد: اکنون در برخی از نقاط مرتفع این استان حدود ۳۰۰ مشترک از آب شبکه بی بهره هستند که برای تامین آب این مناطق با توجه به اینکه امکان توزیع آب از طریق شبکه آبرسانی وجود ندارد با تانکر آبرسانی انجام می‌شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به فرسودگی شبکه‌های آبرسانی گفت: فرسودگی شبکه‌های آبرسانی در شهرهای استان بوشهر سبب هدر رفتن بخشی از آب آشامیدنی این استان که برای جلوگیری از هدر رفت آب نوسازی شبکه آبرسانی در دستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار دارد.
وی بااشاره به اینکه ۸۱۵ هزار نفر در استان بوشهر تحت پوشش خدمات آبرسانی شرکت آب و فاضلاب قرار دارند گفت: ۸۸ درصد از مشترکان آب در استان بوشهر مربوط به بخش خانگی است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر طول شبکه آبرسانی و خطوط انتقال آب در شهرهای استان بوشهر را چهار هزار و ۳۰۰ کیلومتر عنوان کرد.

منبع:ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.