آخرین اخبار : 

درگیری و کش مکش بخشدار و شهردار شنبه بر سر هیچ

باغان سبز:دیروز چهارشنبه۲۳تیر۹۵خبری روی خروجی برخی از خبرگزاریها قرارگرفت با روتیتر: اوج بی تدبیری و نپختگی سیاسی و عنوان کشمکش شهردار و بخشدارشُنبه بر سرهیچ.
این مطلب بازتاب بسیارگسترده ای در پایگاه های خبری وفضای مجازی استان و بعضا خارج از استان داشت.

واقعا جای تأسف دارد که مشکلی جزئی در شهروبخشی که دهها مشکل اساسی ریز و درشت دارد و مردمی که هنوز دارند با نواقص زلزله سال۹۲ دست وپنجه نرم می کنند وچشم امیدشان به مسئولین این بخش است شاهد چنین جریانهایی باشند وتاسف بارتر اینکه چنین چیز جزئی پایش به رسانه ها و دنیای مجازی باز شود.
خارج از هرگونه تعارف و تعصبی بخشدار و شهردارشُنبه وپرسنل این دو مجموعه افرادی زحمتکش وفعال هستندکه الحق در طی این مدت تلاشهای زیادی در جهت بهبود وضعیت مردم این منطقه داشته اندوشایسته نیست بخاطر مسأله ای بسیار جزئی این چنین بر سرزبانها افتاده و اجرشان ضایع شود.
سایت باغان سبز از بدو راه اندازی تاکنون سعی نموده است ازپرداختن به مسائل حاشیه ای پرهیزنماید و هدف خود را متمرکز برانتشاراخبارمؤثق ودرج مشکلات مربوط به روستای باغان نموده است.
درج این مطلب درسایت باغان سبز صرفاً تلنگری می باشد بر مسئولین محترم این بخش تا بجای حاشیه سازی و ازکاه کوهی ساختن؛رسیدگی و رفع مشکلات مردم را سرلوحه کارخودقراردهند.

متن کامل خبرمنتشرشده درسایت گام نیوز بدون تغییر و ویرایش:

به گزارش گام نیوز؛ چندی پیش حبیب نوذری از ورزشکاران هم استانی به عنوان داور مسابقه بین المللی ایتالیا و آرژانتین برگزیده شد و به دنبال این انتخاب پیام های تبریک فراوانی در فضای مجازی و حقیقی و نیز بنرهای تبریک به وی در سطح شهر خورموج و شهر شنبه برافراشته شد.

در این بین یکی از بنرهای نصب شده در شهر شنبه خبرساز شد و بخشدار و شهردار شنبه را در فضای مجازی به جان هم انداخت.

قضیه از این قرار بوده است که شهرداری شهر شنبه بنر تبریکی را برای این شهروند شنبه ای در سطح شهر در بیلبوردی که تا قبل از این با بخشداری به صورت مشترک از آن استفاده می کرده اند نصب می کند و از طرف دیگر بخشدار که قصد واگذاری پایه مذکور به ابراهیمی، مسئول فرهنگسرای شهر شنبه( که قبلا هم در چند مورد در فضای مجازی با شهردار شنبه بگومگوهایی داشته است) را داشته و وقتی مطلع می شود که پایه به وسیله بنر تبریک اشغال است به جای اینکه ابراهیمی را به شهرداری ارجاع دهد به گفته خود بخشدار از مسئول دفترش می خواهد که به شهردار زنگ بزند و برای نصب بنر فرهنگسرا همکاری کند و از این پس هم اگر کسی به آنها مراجعه کرد و خواست روی پایه بخشداری بنری نصب کند با بخشداری هماهنگ شود.

 حسینی نیز طی تماسی با بیان این جمله که ” چرا شما بدون مجوز بخشداری روی پایه بنر ما بنر نصب کرده اید” به اختلافات دامن زده و شروع یک درگیری مجازی را استارت می زند.

پس از تماس حسینی شهردار نیز ناراحت شده و فوری دستور می دهد که بنر تبریک را به پایه دیگری منتقل کنند. که این اقدام شهردار نیز به مزاق برخی ها خوش نیامده و دامنه تخریب شهردار گسترده تر می شود.

هادی اخلاقی بخشدار شنبه اقدام به انتشار متنی بلند بالا در دفاع از خود و زیر سوال بردن شهردار می نماید و شهردار نیز که می بیند مساله توسط بخشدار به فضای مجازی کشیده شده و دست به دست می چرخد اقدام به پاسخ می نماید که صحبت های هر دو مسئول شنیدن دارد.

در ادامه، بیانیه منتشر شده بخشدار و جواب شهردار را می بینید.

بیانیه بخشدار

سلام و سپاس از محبتتان. در خصوص بنر جناب نوذری مثل بسیاری موارد دیگر که برخی افراد بر اساس ذهن کج اندیش خود ساخته اند چنین نبوده و نیست و از قضا بنده هم پیام تبریک در همان شب بازی به ایشان فرستادم و هم دستور دادم بنر ایشان چند روز دیگر بر همان پایه نصب باشد.

ماجرا این بود که جناب ابراهیم ابراهیمی از قبل قرار بود بنر تبلیغ کلاس های اوقات فراغت فرهنگسرا را چاپ و روی پایه مذکور که متعلق به بخشداری است نصب کند. در روز شنبه ایشان آمدند و گفتند که می خواهم بنر نصب کنم. به ایشان گفتم: همانجا نصب کنید که گفت: آنجا بنر آقای نوذری نصب شده. بدون اینکه بدانم و بپرسم که چه کسی این کار را کرده و حتی فکر کردم کار هییت والیبال شهرستان که بنرش را کنار میدان شهید مهدوی خورموج دیده بودم است، گفتم بنر آقای نوذری همکار خودمان است موردی ندارد بگذار چند روزی باشد و شما از پایه شهرداری استفاده کنید. پس آقای وحید حسینی را خواستم و گفتم که به شهردار زنگ بزند و برای نصب بنر فرهنگسرا همکاری کند و از این پس هم اگر کسی به آنها مراجعه کرد و خواست روی پایه بخشداری بنری نصب کند با بخشداری هماهنگ شود.

متاسفانه از طرف شهرداری با تماس بی مورد ماجرا به گونه ای وارونه بازتاب داده شد که ما با زدن بنر برای آقای نوذری  مخالف هستیم و من همان روز موقع تعطیل شدن اداره در حضور آقای حسینی به آقای نوذری توضیح دادم که آنچه به شما گفته شده حقیقت ندارد و نه تنها ناراحت این موضوع نیستیم که از زدن بنر برای شما نه تنها به عنوان یک همکار بلکه به عنوان یک شهروند خیلی هم خوشحال هستیم. جابجایی بنر خود شیطنت دیگری است که با آنکه حقیقت در جلسه شبانه شورا بر همه اعضا مشخص شده بوده، خود نشان از نیت ناصاف برخی دارد که فرسنگ ها از حقیقت و راستی دور افتاده اند.

در ضمن ذکر دو نکته قابل توجه است: اول اینکه بنده حرمت هر شخص و مقام و دستگاهی را بر خود واجب می دانم و به خود اجازه نمی دهم هیچ کاری بدون هماهنگی افراد حتی اگر زیردستم باشد صورت گیرد و اجازه از شهردار برای نصب بنر فرهنگسرا خود موید این نکته است در حالی که برای پایه بنر بخشداری حتی از یک تماس تلفنی امتناع کرده اند و این حق بخشداری است که بداند چه کسی چه بنری با چه مضمونی روی پایه بخشداری نصب می کند.

دوم اینکه آقای درا به عنوان مسئول نمایندگی ورزش و جوانان هیچ نقشی در این خصوص نداشته و ما هیچ حرف و مذاکره ای تا روز پس از جلسه شورا با هم نداشتیم که بنده تحت تاثیر ایشان باشم و بعید می دانم که ایشان با زدن بنر برای یک ورزشکار مخالفتی داشته باشد.

لازم به ذکر است بنده هم خود را همواره مستقل دانسته و هیچ گاه اجازه نداده و نمی دهم تحت تاثیر و القائات این و آن قرار گیرم و البته ناراستی و نیت ناپاک و رفتارهای حقیرانه و غیراخلاقی تعدادی از مدت ها قبل برمن و همگان مشخص و اثبات شده است و من همه ایشان را به خداوند منان واگذار می کنم که بیناترین است.

جناب آقایان ابراهیم ابراهیمی مسئول فرهنگسرای امید و وحید حسینی شاهد آنچه من گفته و کرده ام بوده اند و اگر اهل حقیقت باشند می توانند شاهدی بر صدق راستی این گفتار باشند. از حوصله تان ممنون. امید که راه زندگی مان راه  حقیقت جویی که راه علی (ع) است باشد ان شاا… .

جوابیه شهردار

 سلام برادر ان شااله همینطوره و خداکنه کسی دچار راه کج نشه و گرنه عاقبتش مشخصه

موارد مذکور رو به جدم قسم حدود ٨٠ درصدش من نوعی به عنوان شهردار شهر بی اطلاعم و متاسفانه تلاش عده ای برای بازی دادن مسئولین داره محقق میشه ولی اینجور هم نمی مونه و سعی و تلاش ما و پرونده کاری ما تا ابد بر پیشانی این شهر خواهد ماند.

در خصوص بنر باید عرض کنم دوسال پیش پایه بنری که حدود سه ماه در بخشداری افتاده بود بنا به پیشنهاد بخشدار محترم مبنی بر نصبش تو سطح شهر توسط کارگران شهرداری و استفاده از آن توسط شهرداری و بخشداری( نه نامه مجوز بخشداری لازم بود نه چیزی) توسط شهرداری نصب شد و این دوسال هم از طرف شهرداری همیشه استفاده می شده و مشکلی هم نبوده تا اینکه دو روز پیش جناب وحید حسینی مسول دفتر بخشدار با جناب حسین اکبری معاون بنده تماس میگیرند که بنا به نظر بخشدار چرا شما بدون مجوز بخشداری روی پایه بنر ما بنر نصب کرده اید که جناب اکبری هم وسط جلسه با پیمانکار آمدند و با ناراحتی موضوع را با بنده مطرح کردند. من هم تنها چیزی که اطلاع داشتم گفتم تا الان نیاز به مجوز نبوده، این هم حتما جریانی ( دلم نیومد عبارت فتنه بیارم) پشتشه و همه چیز مشخص می شه و سریعا دستور جابجایی رو دادم. جناب اکبری هم هستن و می تونن جملات مسئول دفتر بخشدار رو شهادت بدهند.

ضمنا در خصوص بنر فرهنگسرا خدا شاهده که من الان متوجه شدم فرهنگسرا بنری برای نصب داشته و جناب ابراهیمی اگر با بنده هماهنگی داشتند عنوان کنند.

پس فکر کنم اینقدر همه چیز مشخص هست که نیاز به توضیح نباشد ولی من نوعی اینقدر قدرتش را دارم که اگر دستوری دادم پشتش بایستم.

در جلسه شورا هم جناب مشهور که از جابجایی و این ماجرا مطلع شدن با ناراحتی دلیلش را پرسیدند که یکی از اعضا سریعا با عنوان اینکه کار زشتی بوده در حضور همه شروع به تماس با جناب بخشدار کردن و تلفن را به همه نشان دادند که ایشان گوشی برنمی دارد. ظاهرا این احساس نزدیکی بیش از حد این بزرگوار و بخشدار محترم که باعث میشه ساعت ١٠ شب با ایشان تماس بگیرند ممکن هست این شبهه را موجب شده باشد.

به نظرم بشخصه این مدت اینقدر بخاطر مصالح شهر رفتارهای حقیرانه را تحمل کردیم که کوچکترین ابایی در خصوص همه جور دروغ و تهمت بستن و کارهای غیرقانونی نسبت به بنده ندارند.

باز هم درخواست دارم از جناب ابراهیمی یا جناب حسینی که اگر در خصوص نصب بنر با شهردار هماهنگی کرده و من نصب نکردم اعلام کنند نه اینکه بعد از تصمیم گیری برای آن داستان های متنوع بسازیم. البته مشخص هست که ایشان برای نصب بنر مستقیما کجا رفتند وگرنه پایه خالی در شهر زیاد بود و مثل گذشته نصب می کردیم.

در مقابل مردم همه جور تحقیر رو تحمل می کنم ولی اجازه سواستفاده در حالی که تو جریان هیچی نیستم، نخواهم داد.

خداوند بزرگتر از این حرفاست و حقیقت مشخص خواهد شد.

فقط ای کاش جناب بخشدار به مسئول فرهنگ شهر قانون رو یاداوری میکردند و برای درخواست نصب بنرشون ایشان رو به شهرداری راهنمایی میکردند و به دست های همیشگی تفرقه اجازه رو نمیدادند و بدون تحقیق دستور مجوز گرفتن بدهند کما اینکه شهرداری ٨ پایه خالی در شهر داشت.

چون این اقدامات صرفا راه را برای عده ای که هرکار کنیم آخرش می گویند من گفتم سواستفاده میشه. اگه بنر جابجا هم نمی کردم باز الان سرپیچی از دستورات حضرتعالی بود و همان بازی برد برد کما اینکه هدیه ناقابل ما به حاج حبیب هم عده ای رو براشفت و اعلام کردن چرا برای ما توپ نمیخرید.

تشکر ایام عزت مستدام

به نظر می رسد اختلافات شهردار و بخشدار شنبه که اخیرا نیز طوماری بر علیه وی توسط مردم شنبه به امضا رسیده است توسط عده ای موافق و مخالف در حال تبدیل شدن به یک بحران در بخش شنبه است و مسئولین دولت تدبیر و امید برای خاتمه دادن به این قضایا که در شان یک مسئول دولتی نیست باید هر چه سریعتر اقدام مقتضی صورت دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.