آخرین اخبار : 

هیچ کلاس درس بدون کولری در استان بوشهر نخواهد بود

۱۹۰۰۵۰۳

مصطفی سالاری صبح پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان بوشهر اظهار داشت: تلاش‌های ویژه‌ای برای آماده سازی مدارس استان بوشهر صورت گرفته است که همه دستگاه‌ها باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند.

وی با اشاره به قطع شدن برق برخی از مدارس استان، خاطرنشان کرد: موضوع بدهی برق مدارس استان را پیگیری می‌کنیم و مذاکرات لازم را با شرکت توزیع نیروی برق برای اصلاح روند قطع برق مدارس خواهیم داشت.

استاندار بوشهر خواستار توزیع امکانات و تجهیزات مدارس بر اساس سطح‌بندی شد و اضافه کرد: امسال زمینه توسعه وسایل سرمایشی در مدارس فراهم می‌شود و از ابتدای سال تحصیلی جدید، هیچ کلاس درس بدون کولر در استان بوشهر نخواهیم داشت.

وی در ارتباط با اراضی با کاربری آموزشی در استان نیز گفت: آموزش و پرورش اراضی مورد نیاز را انتخاب کند و زمین‌های موجود بدون نظر آموزش و پرورش حتی به آموزش عالی هم واگذار نشود.

سالاری با اشاره به اینکه نیازهای آموزشی و بهداشتی و خدماتی دارای اولویت هستند، بیان کرد: دانشگاه را می‌توان در منطقه دیگری ایجاد کرد ولی مدارس را نمی‌توان به منطقه دیگر انتقال داد.

وی در ارتباط با تخصیص ۱۲ درصد اعتبارات آلایندگی استان بوشهر به طرح تقویت بنیه علمی اشاره کرد و افزود: باید اطلاع‌رسانی مناسب در این زمینه صورت گیرد و دهیاران و شوراها به خوبی توجیه شوند و در این صورت شاهد همکاری و مشارکت بیشتری خواهیم بود.

استاندار بوشهر بر لزوم برگزاری مسابقه علمی با مشارکت صدا و سیما تاکید کرد و ادامه داد: یک ریال از این ۱۲ درصد اعتبارات هم در مسیری غیر از برنامه تقویت بنیه علمی هزینه نخواهد شد.

منبع:مهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.