آخرین اخبار : 

مسکن مددجویان روستایی استان بوشهر ساخته می‌شود‌

۱۳۹۵۰۵۰۳۱۴۳۵۳۰۷۲۰۸۲۰۳۴۲۴

به گزارش باغان سبز وبه نقل ازتسنیم، احمد لطفی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ساخت سرپناه ویژه مددجویان از رسالت‌های مهم کمیته امداد است، اظهار داشت: در این راستا برنامه‌های مهمی برای ساخت و ترمیم مسکن مددجویان تدوین و اجرایی شده است.

وی با اشاره به آغاز ساخت یک‌هزار و ۱۲۱ مسکن روستایی ویژه مددجویان گفت: در اجرای طرح نهضت تامین مسکن نیازمندان روستایی عملیات ساخت یک‌هزار و ۱۲۱ مسکن در روستاها ویژه نیازمندان آغاز شده که تا پایان سال تحویل می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه در راستای این طرح ۳۰ میلیون تومان برای ساخت هر منزل هزینه می‌شود افزود: بخش عمده‌ای از اعتبارات ساخت مسکن نیازمندان از سوی خیران تامین می‌شود.

لطفی با اشاره به اینکه بدهی مددجویان از بانک‌های مشکلاتی این نیازمندان را تشدید کرده است، گفت: مددجویان زیرپوشش این نهاد بابت وام‌های بهسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی ۱۹۰ میلیارد ریال بدهکار هستند که مشکلات مددجویان را دو چندان کرده است.

وی افزود: درسال ۸۵ تا ۹۰ بیش از چهار هزار مددجوی زیرپوشش کمیته امداد استان بوشهر از وام‌های بهسازی مسکن روستایی استفاده کردند که تاکنون اقساط آن‌ها پرداخت نشده است.

لطفی با بیان اینکه در بودجه کمیته امداد اعتباری برای  بازپرداخت این وام‌ها در نظر گرفته نشده گفت: با توجه به پیش‌بینی نشدن  بودجه برای بازپرداخت این وام‌ها مددجویان هم پرداخت اقساط آن در توان‌شان نیست که باید برای حل این مشکل چاره‌اندیشی شود.

وی با بیان اینکه مشکل مسکن مددجویان برطرف می‌شود، افزود: پرداخت وام بهسازی روستایی و کمک‌های بلاعوض زمینه حل مشکل مددجویان استان بوشهر برطرف می‌شود که در این راستا ۱۵۰ میلیون ریال از محل وام بهسازی روستایی و ۱۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض برای خانوار فاقد مسکن مناسب پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه برای نیازمندان تحت پوشش این نهاد پروانه ساختمانی و انشعابات خانگی رایگان واگذار می‌شود گفت: بر اساس قانون مددجویان ضمن اینکه از پرداخت هزینه‌های صدور پروانه ساختمانی و عوارض شهرداری معاف هستند انشعابات آب، فاضلاب، برق و گاز بصورت رایگان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.