آخرین اخبار : 

مددجویان استان بوشهر از مزایای بیمه‌های اجتماعی بهره‌مند می‌شوند

۱۳۹۵۰۲۳۰۱۵۰۸۰۷۴۵۸۷۷۳۲۵۴۴

به گزارش باغان سبزوبه نقل ازتسنیم، احمد لطفی صبح دیروز در جلسه‌ای که با حضور مدیران شهرستان‌ها و حوزه‌های ستادی این نهاد تشکیل شد، اظهار داشت: یکی از محورهای اصلی و رسالت‌های ذاتی کمیته امداد، رساندن خانواده‌های تحت حمایت تا مرز توانمندی و استقلال معیشتی است و در این ارتباط از همه ظرفیت‌ها و فرصت‌های موجود بهره‌برداری می‌شود.

وی از بهره‌مندی ۴ هزار ۳۷۶ خانوار تحت حمایت از مزایای خدمات بیمه‌های اجتماعی در سال ۹۵ خبر داد و گفت: از این تعداد خانوار ۳ هزار ۸۷۶ خانوار براساس توافقنامه مالی سال ۹۵ و تعداد ۵۰۰ خانوار اضافه بر سهم توافقنامه تحت پوشش بیمه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.

لطفی خاطر نشان کرد: پرداخت حق سنوات بیمه شده واجد شرایط براساس ضوابط ابلاغی به‌مدت ۱۰ سال تا سن بازنشستگی برای رسیدن به شرایط پایدار معیشتی قابل پرداخت بوده و گروه‌های سنی ۳۵ تا ۵۰ سال زنان سرپرست خانوار شهری و مجریان طرح‌های اشتغال و خود کفایی از این طرح برخوردار می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه ۳ هزار و ۸۹۰ خانوار مددجوی استان بوشهر سال قبل از خدمات بیمه‌های اجتماعی برخوردار شدند گفت: سال گذشته به ازای هر خانوار مددجوی بیمه شده ۱۰ میلیون و ۵۷۰ هزار ریال حق بیمه پرداخت شده است.

لطفی عنوان کرد: در قالب اجرای این طرح تاکنون ۶۹ خانوار از مزایای مستمری بگیری تامین اجتماعی(بازنشستگی) بهره‌مند شدند و متوسط مبلغ مستمری پرداختی به آنان ۴ میلیون و ۵۰۰ ریال است.

وی با مهم توصیف کردن این طرح گفت: گروه‌های هدف با اولویت گروه‌های یاد شده می‌توانند برای برخورداری از این طرح به دفاتر کمیته امداد امام(ره) تمام شهرستانهای استان بوشهر مراجعه کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.