آخرین اخبار : 

۵۰میلیارد ریال برای اجرای طرح ابخیزداری بخش شنبه بوشهر تخصیص یافت

باغان سبز؛فرماندار شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: بیش از۵۰ میلیارد ریال برای اجرای طرح ابخیزداری در روستاهای بخش شنبه وطسوج این شهرستان تخصیص یافته است.

IMG15044304

به گزارش باغان سبز وبه نقل از ایرنا، غلامرضا مهرجو روز شنبه درجلسه شورای اداری بخش شنبه و طسوج افزود: این اعتبار ازمحل کمک های وزارت نفت برای بهبود وضعیت تامین اب شرب وکشاورزی در سطح شهرستان دشتی و جم تامین شده و به زودی اجرای این پروژه مهم ابخیزداری در روستاهای باغان، کردلان، چاهگاه از بخش شنبه وطسوج و روستاهای بخش ریز شهرستان جم اجرایی خواهد شد.
وی گفت: همچنین به زودی کار اجرای پروژه پست ۱۳۲ کیلو ولت فوق توزیع برق بخش شنبه و طسوج نیز شروع خواهد شد که با اجرای این پروژه مشکل تامین برق برای شهر شنبه و روستاهای این بخش برطرف و شهروندان و واحدهای تولیدی و به ویژه کشاورزان منطقه از برق مطمئن و پایداری برخوردار می شوند.
مهرجو به اقدامات دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: در شروع کار این دولت درشهرستان دشتی بیش از یکهزارو ۱۰۰ میلیارد ریال پروژه نیمه تمام وجود داشت که وضعیت بسیار بحرانی در زمینه طرح های نیمه تمام و مطالبات پیمانکاران بوجود آمده بود.
وی تصریح کرد: در سال ۹۳ بیش از ۳۹۰ میلیارد ریال و در سال ۹۴ بیش از ۶۷۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و ملی برای تکمیل و اجرای پروژه های نیمه تمام در این شهرستان هزینه شده است که بیش ازنیمی از پروژه های نیمه تمام تکمیل شده است.
فرماندار دشتی به اعتبارات بخش شنبه و طسوج در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در حالکیه ۹ درصد جمعیت شهرستان دشتی در بخش شنبه و طسوج ساکن هستند بیش از ۱۶ درصد اعتبارات عمرانی در سال گذشته برای اجرای پروژه ها عمرانی و توسعه مناطق مختلف این بخش هزینه شده است.
مهرجو به مهمترین برنامه های سال جاری در شهرستان اشاره کرد و گفت: فوری ترین و مهم ترین برنامه امسال عملیاتی کردن ایده و شعار سال اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل است.
وی تاکیدکرد: همه مسئولان اجرایی و اداری و فرهنگی باید سعی کنند زمینه اجرا و تحقق عینی و عملی شعار سال اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند و عملکرد و ارزشیابی مسئولان شهرستان بر اساس میزان و تحقق این شعار سال است که مورد ارزیابی قرار می گیرد.
در این جلسه بخشدارشنبه وطسوج وتعدادی از دهیاران روستاهای این بخش مسائل ومشکلات موجود در زمینه ضرورت تعریض و بهسازی راه های روستایی، احداث پایگاه اورژانس جاده درباغان و پشت کوه، مشکل انتن دهی تلفن همراه اول و نداشتن اینترنت پر سرعت در روستاها و هزینه اب بهای مصرفی در روستاهای پشت کوه را بیان کردند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.