آخرین اخبار : 

۱۰۰درصد واحدهای مسکونی بخش شنبه و طسوج دشتی بوشهر مقاوم سازی شد

????????????????????????????????????

به گزارش باغان سبز وبه نقل از ایرنا، حمید بردستانی روزچهارشنبه درجلسه کمیسیون مسکن شهرستان دشتی افزوذ: اجرای طرح مقاوم سازی مسکن در روستاهای شهرستان دشتی در اولویت برنامه دولت برای ایمن سازی مسکن روستایی است
وی اضافه کرد: دربخش شنبه و طسوج تعدادی واحد مسکونی در روستاهای بخش پیش از زلزله ۶٫۱ ریشتری ۲۰ فروردین سال ۹۲ توسط بیناد مسکن شهرستان مقاوم سازی شده بود که درجریان زلزله هیچ خسارت یا تلفاتی نداشت واین نشان از اهمیت مقاوم سازی مسکن روستایی دارد.
بردستانی اضافه کرد: درمجموع قبل وبعد از زلزله بیش از دو هزار واحد مسکونی در سطح شهر و روستاهای بخش شنبه و طسوج مقاوم سازی و این طرح ۱۰۰درصد در این بخش اجرایی شده است.
وی اظهار کرد: در سطح شهرستان دشتی در مجموع بیش از ۵۸ درصد واحدهای مسکونی روستایی مقاوم سازی شده که در برخی روستاها میزان مقاوم سازی روند خوب اما در بعضی روستاها روند مقاوم سازی رضایت بخش نیست.
معاون فرمانداری دشتی گفت: دربرخی روستاهای شهرستان دشتی آمار خانه های مقاوم سازی شده بین ۱۰ تا ۲۰ است که رضایت بخش نیست.
بردستانی اضافه کرد: آمار مقاوم سازی منازل در روستاهای دهستان کبگان بسیار کم است طوریکه در یک روستای ۷۰ خانواری فقط ۹ واحد مقاوم سازی انجام شده است.
بردستانی از شوراهای اسلامی و دهیاران روستایی خواست با تشویق روستائیان شهرستان از این فرصت که دولت تدبیرو امید برای پرداخت تسهیلات کم بهره و کمک بلاعوض برای بازسازی و مقاوم سازی واحد های مسکونی فراهم کرده، بهره مند شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.