آخرین اخبار : 

دیدارنماینده مردم استان بوشهردرخبرگان رهبری بامردم شهرشُنبه

۸۲۱۷۸۶۱۶-۷۰۹۱۹۲۷۱

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری ظهر امروز در دیدار با مردم روستاهای باغان، کردلان، درویشی فرماندار دشتی را فردی پرتلاش خستگی‌ناپذیر برشمرد و اظهار داشت: کارهای خوبی در شنبه صورت گرفته و امروز تا زمان حادثه تلخ شنبه خیلی تفاوت داردنماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: آخرین توفیق زیارت مردم شنبه در سال ۹۱ بود که آن حادثه تلخ و شاید می‌توان گفت امتحان بزرگ الهی برای شما مردم پیش‌ آمد اما امروز چهره شهر با قبل تفاوت دارد.

وی افزود: آن روز تلی از خاک بود کسی، کسی را نمی‌توانست درست بشناسد همه افسرده و نگران بودند ولی باید به مردم شنبه آفرین گفت که از این آزمون بزرگ الهی سربلند بیرون آمدید و با صبر، بردباری و تحملتان زیبا درخشید.

امام‌جمعه قم خاطرنشان کرد: مسؤولان کشوری، استان و شهرستان پیگیری کردند و بحمدالله وضعیت امروز مناطق زلزله‌زده وضعیت قابل قبولی است گرچه به نظر رئیس شورای اسلامی شهر شنبه همچنان نیاز به کار و تلاش هست.

وی اضافه کرد: امیدواریم بازهم باهمت شما مسؤولان کارهای باقی‌مانده هم سامان پیدا کند و خواست شما مردم برای برپایی نماز جمعه خواست درستی است و امیدواریم بتوانیم با همکاری امام‌ جمعه مرکز شهرستان حجت‌الاسلام مصلح، فرماندار، بخشدار پایگاه عبادی سیاسی در شهر شنبه را تشکیل دهیم که مردم بتوانند با حضورشان در نماز عبادی سیاسی جمعه حضور بیشتری در عرصه‌های مختلف انقلاب داشته باشند.

حسینی بوشهری با اشاره به میلاد باسعادت علی ابن موسی‌الرضا (ع) یادآور شد: تفاوتی که بین شیعه و بین دیگر مذاهب وجود دارد یک تفاوت برجسته است و آن این است که در بین سایر مذاهب تنها پیامبر اکرم و نبی مکرم خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) را  معصوم می‌دانند.

حسینی بوشهری افزود: پیروی از پیامبر پیروی از خداست شیعه می‌گوید منحصر به پیغمبر نیست اما نبی مکرم در آن وصیت بسیار ارزشمند که فرمود إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثَّقَلَیْنِ مَا إِنْ تَمَسَّکْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا، کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی من دو گوهر گرانبها در امت اسلامی می‌گذارم که یکی قرآن و دیگری عترت است.

حسینی بوشهر گفت: اگر به قرآن و عترت پیامبر (ص) تمسک بجوییم و پایبند به قرآن و عترت باشیم هیچ گمراهی سراغ ما نمی‌آید.

وی ادامه داد: در کنار قرآن عترت و در کنار عترت قرآن قرار گیرد و اگر چنین خصیصه‌ای در میان شیعه و امت اسلامی شکل بگیرد جامعه اسلامی جامعه اسلامی جامعه موفقی خواهد بود.

حسینی بوشهری یادآور شد: اگر جامعه‌ای برخوردار از قانون مترقی شد این جامعه سعادتمند است و کسانی که کار اجرایی جامعه به آن‌ها سپرده ‌شده اگر انسان‌های صالحی باشند آن جامعه به سمت سعادت و خوشبختی پیش می‌رود.

حسینی بوشهری تصریح کرد: مرد و زن پیرو جوان ما در عرصه‌های مختلف در تمام سختی‌ها پیروی خود را از اهل‌بیت اعلام کرده‌اند گاهی در اوج فقر و نداری امکانات محدود خودشان را برای عزاداری اباعبدالله ‌الحسین تقسیم می‌کنند.

وی بابیان اینکه مردم ما شیفته و دلباخته ولایت هستند اضافه کرد: به خاطر ولایتمداری مردم ما، ایران اسلامی ۳۸ سال است با همه تهدیدها و گاهی اقدام عملی دشمن‌روی پای خود استوار ایستاده است.

حسینی بوشهری تأکید کرد: امروز کشور به این دل خوش است که فرزندی از فرزندان اهل‌بیت سکان‌دار کشتی انقلاب است و آن هم شخصیت والا، ارزشمند و بزرگ حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای است.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.