آخرین اخبار : 

سال گذشته۲۰ درصد از اعتبارات عمرانی شهرستان به بخش شُنبه وطسوج اختصاص یافت

غلامرضا مهرجو ظهر امروز در دیدار نماینده مردم خبرگان رهبری با مردم شهر شنبه که در مسجد جامع این شهر برگزار شد ضمن تجلیل از ۲۳۱ شهید شهرستان دشتی از حضور آیت‌الله حسینی بوشهری به شهرستان دشتی تقدیر کرد و اظهار داشت:
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری نه تنها در شهر قم به مسائل و مشکلات شهرستان می‌پردازند، بلکه در تمام فصول سال سفرهایی به شهرستان‌ها دارند و از نزدیک مسائل و مشکلات مردم را موردبررسی قرار می‌دهند.

فرماندار شهرستان دشتی گفت: با توجه به اینکه اکثر مسئولان و مردم از مناطق گرمسیر خارج و به مناطق سردسیر سفر می‌کنند اما آیت‌الله حسینی بوشهری به مناطق گرمسیری که دارای هوای حدود ۵۰ درجه هستند مسافرت می‌کنند و در بین مردم حضور می‌یابند و این نشان از مردم‌داری وی است.

وی ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی افتخارش این است که مردم ولی‌نعمت هستند و این ارتباط تنگاتنگ با مردم یکی از افتخارات بزرگ نظام ماست.

مهرجو یادآور شد: ۹ درصد از جمعیت شهرستان در بخش شنبه و طسوج زندگی می‌کنند که در سال ۹۴ به لحاظ شرایط خاصی که داشتند ۲۰ درصد از اعتبارات عمرانی شهرستان به این بخش اختصاص یافت.

وی افزود: اقداماتی در سطح شهر و روستاهای این بخش انجام شد که یکی از مهم‌ترین آنها ارتباط راه ناصری به شنبه بود که با عنایت دولت، توجه ویژه استاندار به این منطقه و همکاری سابق مردم در مجلس شورای اسلامی بخشی از کار انجام و بنا داریم که در سال جاری تزریق اعتباری برای این مسیر اختصاص دهیم.

مهرجو خاطرنشان کرد: به موازات پروژه راه به‌منظور صیانت از منابع آب منطقه و بخش کشاورزی مبلغ ۵ میلیارد تومان برای اقدامات اجرایی در زمینه آبخیزداری به چاه‌گاه تا کردلان اختصاص دادیم.

وی افزود: این کار را بنا داریم در دیگر روستاها ادامه دهیم تا شاهد تقویت سفرهای زیرزمینی در بخش شنبه و طسوج باشیم.

وی افزود: عمران روستاها از دیگر برنامه‌هایی بود که به آن توجه شد که ۴۰ درصد اعتبارات شهرستان دشتی به عمران روستاها، طرح‌های عمرانی و زمین‌های چمن مصنوعی اختصاص یافت.

مهرجو تصریح کرد: سال گذشته ۱۱ زمین چمن مصنوعی با ۲ میلیارد تومان در شهرستان دشتی به بهره‌برداری رسید و سرانه ورزش در سطح شهرستان به‌خصوص در بخش شنبه و طسوج از سرانه قابل قبولی برخوردار است.

وی افزود: سال گذشته به لحاظ خاص بودجه‌ای اعتبارات عمران شهری به‌طور کامل اختصاص پیدا نکرد اما بنا داریم امسال برای پارک ورودی غدیر شنبه اعتبار قابل‌توجهی پیش‌بینی کنیم.

مهرجو گفت: برای اشتغال اقداماتی در سطح شهرستان در حال انجام است که به‌سوی کشت‌های گلخانه‌ای و کشت‌های کم آب بر حرکت خواهیم کرد که آن هم نیاز به همکاری و مساعدت مردم است.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.