آخرین اخبار : 

اختصاص ۴۱۷ میلیارد ریال به پروژه های عمرانی شهرستان دشتی

۸۲۱۲۴۹۰۸-۷۰۸۱۸۸۲۷فرماندار شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: ۴۱۷ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات عمرانی استانی برای اجرای پروژه های این شهرستان اختصاص یافت.

غلامرضا مهرجو روز جمعه در نشست کمیته برنامه ریزی شهرستان دشتی افزود: اختصاص این میزان اعتبار نسبت به سال گذشته ۳۷ درصد رشد نشان می دهد.
وی تصریح کرد: پارسال ۳۳۰ میلیارد ریال برای اجرای ۲۳۷ پروژه عمرانی در شهرستان دشتی توزیع شد که از این میزان ۱۲۰ میلیارد ریال معادل ۶۰ درصد این اعتبار تخصیص نیافت.
مهرجو افزود: تخصیص نیافتن اعتبار هیچ تاثیری در روند اجرای پروژه های عمرانی شهرستان دشتی نداشت و بیشتر آنها در دست اجرا و یا در آستانه بهره برداری هستند.
فرماندار دشتی اظهار کرد: هرچند هیچ یک از پروژه ها به دلیل تخصیص نیافتن اعتبار متوقف نشد ولی این امر باعث افزایش مطالبات پیمانکاران شد.
به گفته مهرجو رشد اعتبارات عمرانی در کامل کردن و بهره برداری پروژه های عمرانی در دست اجرای شهرستان دشتی نقش بسزایی دارد.
وی اضافه کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام، تامین مطالبات پیمانکاران و عدم تخصیص سال های گذشته شهرستان دشتی یک هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.
فرماندار دشتی گفت: امسال هشت درصد اعتبار شهرستان دشتی به عمران روستایی، سه درصد برای حوزه علمیه، یک درصد پایگاه بسیج، ۱۰ درصد آبرسانی روستایی، ۱۰درصد شروع پروژه جدید و بقیه اعتبار برای تکمیل پروژه های نیمه تمام توزیع اعتبار می شود.
مهرجو با تاکید بر ضرورت جذب اعتبارات عمرانی از منابع ملی افزود: ۸۵درصد اعتبار عمرانی کشور در سطح ملی و تنها ۱۵ درصد در سطح استانها توزیع می شود که می طلبد مدیران شهرستانی با همکاری نمایندگان مجلس و مدیران کل استان بوشهر نسبت به جذب این اعتبار از محل اعتبارات ملی اهتمام ورزند.
مهرجو اضافه کرد: در دو سال گذشته بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات و منابع ملی برای اجرا و تکمیل پروژه های شهرستان دشتی جذب شده است.

منبع:ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.