آخرین اخبار : 

سد باغان دشتی با مشارکت وزارت نفت اجرا می‌شود

۱۳۹۵۰۳۳۰۱۷۰۸۵۴۸۹۷۷۹۵۳۶۲۴مصطفی سالاری صبح امروز در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان بوشهر با تاکید بر انسداد چاه‌های غیر مجاز اظهار داشت: شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر براساس برنامه‌ریزی انجام شده نسبت به حفاظت از منابع آبی و جلوگیری از حفر و انسداد چاه‌های غیر مجاز اقدام کند.

وی با بیان اینکه طرح آبرسانی به شهرستان جم با مشارکت شرکت گاز انجام می‌شود تصریح کرد: طرح آبرسانی سیراف و خط انتقال آن با مشارکت شرکت گاز شهرستان جم اجرایی شده است.

استاندار بوشهر ظرفیت اجرای طرح آب‌شیرین‌کن سیراف را ۲۸ هزار متر مکعب در روز دانست و خاطرنشان کرد: این طرح برای آبرسانی به شهرستان جم اجرا می‌شود که در این راستا خط انتقال آن هم در مرحله عملیات قرار گرفته است.

سالاری با تاکید بر تسریع در اجرای طرح‌های آب‌خیزداری افزود: برای تقویت سفره‌های زیرزمینی در دشت جم و ریز طرح‌های آب‌خیزداری با مشارکت وزارت نفت در حال اجرا است که تسریع در تکمیل این طرح‌ مهم ضروری است.

وی از اجرای سد باغان دشتی خبرداد و تصریح کرد: برای جبران مشکلات دشت‌های خسارت دیده در جریان برداشت بی‌رویه آب، طرح سد باغان دشتی با مشارکت وزارت نفت اجرایی و ضمن تامین آب کشاورزی سبب تقویت سفره‌های زیر زمینی مناطق دشتی و جم می‌شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر جلوگیری از کشت محصولات پرآب گفت: در شرایط کم‌آبی و خشکسالی برای جلوگیری از مشکلات نیاز است محصولاتی با مصرف آب کمتر کشت تا از لطمه وارد شدن به سفره‌های زیر زمینی جلوگیری شود.

سالاری با تاکید بر جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز افزود: در این راستا دستگاه‌های حفاری که بدون مجوز جابجا می‌شوند با مشارکت نیروی انتظامی توقیف می‌شود.

منبع:تسنیم

  1. از زمان شاه تا الان همگی قول بی عمل می دهند. ان شالله اینبار وزارت نفت ساخت سد را اجرایی کند تا سفره های زیررمینی پر آب بشه. احسنت بر شورای اسلامی ودهیار باغان جهت پیگیری احداث سد عظیم باغان

    • خارج از هرگونه نظرکارشناسی به نظرمن ساخت این سدشاید در درازمدت برای منابع آب زیرزمینی باغان خوب باشد ولی به این زودی که مردم انتظاردارندآنچنان دردی ازمشکلات کم آبی در باغان دوا نمی کند،مسئولین روستای باغان باید به فکر راههای دیگری مثل احداث سدهای خاکی(هسته بتن) در درّه ها وطرحهای مشابه برای رفع مشکل کم آبی باغان باشند،گرفتن اعتباربرای چنین طرحهایی به نظر من بهتراز ساخت سدباغان برای روستااست.حتی دربحث اشتغال هم تاکنون به آن صورت که باید از نیروهای بومی روستای باغان استفاده ننموده اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.