آخرین اخبار : 

اردوی جهادی بسیج دانشجویی علوم پزشکی بوشهر در روستای باغان آغاز شد

اردوی جهادی بسیج دانشجویی علوم پزشکی بوشهر روز یکشنبه در آیینی در روستای باغان شهرستان دشتی آغاز شد. به گزارش باغان سبز، مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر دراین آیین گفت: اردوی جهادی بسیج دانشجویی یکی از بهترین و موثرترین کارهای فرهنگی است که باعث سازندگی، توسعه مناطق محروم و کمتر توسعه یافته می شود.
رضا زائری افزود: مهمترین هدف برگزاری اردوی جهادی بسیج دانشجویی پرورش روح و جسم جوانان و دانشجویان بسیجی و آشنا کردن آنان با مشکلات و کمبودها و برقراری ارتباط مستقیم با مردم درمناطق محروم استان است.
وی اضافه کرد: این اردوهای جهادی یک کار خدایی و دارای اجر معنوی و اخروی و موجب بالندگی جوانان بسیجی و دانشگاهی می شود.
زائری ادامه داد: اردوی جهادی از چندین جهت با اهمیت است و قرآن کریم برای کسانی که هجرت و برای خدا جهاد می کنند ارزش بسیاری زیادی قائل شده است.
مسئول اردوهای جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهارکرد: در اردوهای جهادی حضور جوانان دانشجوی بسیجی در یک روستای محروم به تعبیر مقام معظم رهبری ‘مظهر مجسم آیه قرآن است’ زیرا آنها را نه با زبان بلکه با عمل به اسلام و معنویات دعوت می کنند.
ایشان اضافه کرد: برنامه های اردوی جهادی در روستای باغان شهرستان دشتی شامل چهار بخش سازندگی، تعلیمی و تربیتی، اجتماعی و فرهگی است که در بخش اول فضای شش مسجد و مدرسه روستا بهسازی، رنگ آمیزی،نوسازی و زیباسازی می شود.
زائری گفت:در بخش دوم خانه جوانان هلال احمر و آموزشهای امداد و نجات راه اندازی می شود و برنامه های دینی و هنری برگزار و ساماندهی حلقه های تربیتی و نشست های هم اندیشی اجرا خواهد شد.
وی بیان کرد: در بخش سوم نیز افتتاح دارالقرآن، احداث کتابخانه مسجد روستا، برگزاری مراسم بزرگداشت شهدا و ایثارگران اجرا می شود.
زائری گفت: در بخش چهارم فیلم های آموزشی نمایش و بسته های آموزشی به دانش آموزان نیازمند روستا اهدا خواهد شد.
زائری تاکید کرد: انتخاب روستای باغان به خاطر داشتن ظرفیت های بسیار خوب اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و وجود جوانان و نوجوانان علاقه مند به یادگیری و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.