آخرین اخبار : 

اینجا روستای باغان است؛ امید مردم روستا به خداست و نه کدخدا+ تصاویر

ایام تابستان بهانه ای است که همه افراد به ویژه دانشجویان از این فرصت استفاده کنند، کوله بار سفر را ببندند و به جای جای میهن اسلامی سفر کنند و از آب و هوای مطبوع خنک لذت ببرند.

اما در گوشه و کنار شهر و در این هوای شرجی و گرم ۵۰ درجه بوشهر، هنوز هم جوانانی کم ادعا و پر دغدغه هستند که در ایام تابستان به نقاط دور دست اما با صفا و مملوء از بی امکانات اما صمیمی، مردمانی تنگدست، اما گشاده رو، غذاهایی کم و البته کم هزینه اما دلچسب اینها در کنار هم جمع می‌شود و جوانان را برای رفتن به مناطق دور دست و محروم سوق می‌دهد.

خودسازی و نزدیکی به خدا در اردوهای جهادی بیش از هر فضای دانشجویی دیگری قابل تحقق است و خداوند در قرآن وعده‌های الهی برای جهادگران داده جهادی که نه تنها به آبادانی، رشد فرهنگی و محرومیت زدایی از چهره نقاط محروم کشور می‌شود بلکه در آینده در امور اجرایی کشور به دست مدیرانی با روحیه جهادی و بسیجی سپرده می‌شود.

بالاخره اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در روستای باغان شهرستان دشتی با همه خوشی ها و سختی ها به اتمام رسیدو مردم روستا شادمان از حضور دانشجویان اردوی جهادی و ناراحت از رفتن آنها هستند..

فعالین اردوی جهادی فعالیت هایی همچون برگزاری مراسمات دعا، برگزاری حلقه های تربیتی ویژه کودکان، نونهالان و نوجوانان، برگزاری کلاس های هنری همچون قصه،سرود و کاردستی،برگزاری مسابقات و اردوهای تفریحی ویژه نونهالان و نوجوانان مناطق، برگزاری یادواره شهدای روستا، رنگ آمیزی و تجهیز و ترمیم مدارس، اهدای جایزه و همچنین دیدار با خانواده های شهدا و غبار روبی از مزار شهدا را در روستای باغان انجام دادند.

مردم روستای باغان از برخی مسئولین ما خیلی جلوترند و خوب دریافته اند که کلید حل مشکلات اقتصادی به دست امثال همین جهادگران بسیجی است و نه تکیه بر غرب و آمریکاست.

وقتی با مردم روستای باغان هم کلام میشوی و راه حل از بین رفتن مشکلات اقتصادی و  محرومیت را از آنها جویا میشوی، به خوبی متوجه میشوی که بر خلاف برخی از مسئولین ما، امیدی به کمک های کدخدا ندارند و افکار و بازوان جوانان غیور این مملکت را عامل تحرک چرخه اقتصادی می دانند.

مسئولینی همچون دکتر عزیزنژاد قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، رضا آبشیرینی و عادل جوکار، مسئول و جانشین ناحیه بسیج دانشجویی استان بوشهر ، ذوالفقار عباسی فر، مسئول بسیج سازندگی استان بوشهر از این اردوی جهادی بازدید کردند.

روستای باغان در فاصله بیست وهفت کیلومتری از شهر شنبه از توابع شهرستان دشتی قرار دارد و دانشجویان اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در قالب طرح هجرت به مدت۱۲ روز به مردم این روستا خدمت رسانی کردند.

ادامه تصاویر:

گزارش : سیداحمد موسوی

منبع:پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی استان بوشهر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.