آخرین اخبار : 

تقدیروتشکرمردم باغان از دانشجویان اردوی جهادی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

pic20160913132300

“مَنْ لَمْ یَشْکُرِ الْمُنْعِمَ مِنَ الْمَخْلُوقِینَ لَمْ یَشْکُرِ اللَّهَ عَزَّ وَ جَل‏”
هر که سپاس مردم نعمت دهنده را نگوید، سپاس خدای بزرگ را نگفته است.
امام رضا(ع)

از نشانه ‏های ایمان در وهله اول سپاسگزاری و شکر نسبت به خداوند است که مظهر لطف و بخشش بوده و با نعمتهای فراوان مخلوقاتش را به بندگی و اطاعت از خویش فرمان داده است. در مرتبه دوم تشکر از کسانی که راه رسیدن به نعمات الهی را هموار نموده و واسطه این فیض شده ‏اند؛وظیفه ‏ای است که مورد سفارش خدا و اولیاء دین می ‏باشد که: «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق» هر کس در مقابل احسان و نیکی بندگان خداوند شکرگزاری نکند خدا را شکر نگفته است. بنابراین اگر در جامعه روحیه تشکر و قدردانی از انسانهای خیّر،تلاشگروجهادی از بین برود، گرایش به فعالیت‏های مثبت و سازنده کمرنگ شده و دلسردی و خمودگی جای آن را خواهد گرفت.
از نظر اسلام، خدمت به مردم و هم‏نوع، عملى است مطلوب و شایسته و در هر جا و به هر کس که خدمت شود پسندیده و مورد ستایش است. پیامبر اسلام (ص) می فرماید: پس از ایمان به خدا، سرآمد عقل، بشر دوستى و نیکى به مردم است، چه خوب باشند و چه بد.
بی شک اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی بوشهردر روستای باغان حرکتی ماندگار وفراموش نشدنی درذهن مردم مؤمن،قدرشناس وبی آلایش این روستا خواهدبود.
عزیزانی که درگرمای طاقت فرسای جنوب بجای اینکه درایام تعطیلات به استراحت وتفریح‌بپردازندیادرکنارخانواده‌خودباشندهمه سختیهاراتحمل نموده وبه شوق خدمت به این مردم محروم به روستای دورافتاده باغان آمدند.
کسانی که به حق لایق نام دانشجو،جهادگر و واژه های مقدس‌بسیاری‌هستندوباوجودسختیها،کمبودامکانات، ناملایمات وبدقولیهایی که انجام گرفت بازهم رسالت جهادی خود رافراموش نکردند و به خدمت رسانی به مردم این روستا ادامه دادند.
اهالی روستای باغان مردمی قدرشناس هستندوهمیشه قدردان زحمات شما بزرگواران وهمه کسانی هستندکه به هرنوعی برایشان قدمی برداشته اند قدردانی از شما نیروهای مخلص و فداکاری که بدون هیچ چشمداشتی وفقط برای رضای خداودیدن لبخندرضایتی برچهره این مردم زجرکشیده،دورافتاده وفاقدامکانات،نهایت سعی خودرانمودید.
مامردم باغان تشکرازشمافرزندان پاک نهادوگرانقدر انقلاب که احیا کننده روزهای پرشورخدمتگزاری وجهادهستیدرا وظیفه خود می دانیم ومراتب سپاس خود را ازتلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه همه شماعزیزان تقدیم می داریم.

پایگاه خبری باغان سبز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.