آخرین اخبار : 

دریافت وجه هنگام ثبت‌نام در مدارس دولتی ممنوع است/ ۹۵۰ کلاس تخریبی در استان بوشهر

ناصر کرمی ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در پاسخ به سوالی در مورد دریافت وجه اضافی از خانواده‌ها هنگام ثبت‌نام اظهار داشت: در مدارس دولتی دریافت وجه اجباری از اولیا ممنوع است اما باید توجه داشت امر آموزش و پرورش را نمی‌توان به تنهایی بر عهده دولت گذاشت.


وی بیان کرد:  کل سرانه تخصیص داده شده به مدارس استان ۶۰۰ میلیون تومان بوده که این رقم با توجه به تعداد مدارس و دانش‌آموزان استان بسیار ناچیز است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه تأکید داریم مدیران مدارس وجه اضافی مطالبه نکنند، تصریح کرد: در مهرماه جلسه انجمن اولیا و مربیان مدارس برگزار می‌شود و در آن جلسه برنامه‌های انجمن اعلام و به تصویب می‌رسد و هزینه برنامه‌های در نظر گرفته شده هم مشخص می‌شود.

کرمی خاطرنشان کرد: البته همین مبلغ در نظر گرفته شده هم اجبار نیست که توسط خانواده‌ها پرداخت شود و اگر اولیا دانش‌آموزان در  این مورد و دریافت وجه هنگان ثبت‌نام شکایتی داشته باشند به اداره ارزیابی و عملکرد و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر مراجعه کنند.

وی ادامه داد: برخی مدیران مدارس در مورد دریافت وجه آن هم دستی در زمان ثبت‌نام بدسلیقگی می‌کنند اما دریافت وجه دستی در زمان ثبت‌نام مطلقا ممنوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر در ارتباط با استفاده از سرویس مدارس برای دانش‌آموزان هم گفت: در این زمینه با همکاری تاکسیرانی، پلیس راه، شهرداری و آموزش و پرورش طرح آزمایشی در بوشهر در نظر گرفتیم و در این طرح آزمایشی مبلغ دریافتی، مجوز رانندگان و نحوه پرداخت‌ها مشخص است.

کرمی در پاسخ به سوالی در مورد کمبود نیروی انسانی در عسلویه بیان داشت: عسلویه شرایط خاصی دارد و ۷۰ درصد نیروهای آموزش و پرورش که در عسلویه کار می‌کردند غیربومی هستند و تقاضای انتقال داشتند.

این مسؤول افزود: در همین ارتباط امسال کسانی که بیش از ۳ سال در مقطع ابتدایی سابقه کار داشتند به مناطق مورد نظر خود منتقل شدند ضمن اینکه از ۲۳۳ نفر ورودی به آموزش و پرورش استان ۱۳۰ نفر به عسلویه منتقل شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه رتبه استان بوشهر در زمینه پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها قابل قبول نیست اظهار داشت: در ۱۰ سال اخیر استان بوشهر در بین ۱۵ استان برتر نبوده اما از رتبه ۲۲ به رتبه ۱۸ صعود کرده است.

کرمی با بیان اینکه امسال کلاس بدون معلم در استان نداریم، خاطرنشان کرد: جذب نیروی گزینش نشده در مدارس دولتی و غیردولتی استان غیرقانونی است و این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.

وی با قدردانی از تلاش و همکاری خیرین در ساخت مدارس اضافه کرد: تعداد کلاس‌های تخریبی استان بوشهر از یک هزار و ۳۳۰ کلاس به ۹۵۰ کلاس درس کاهش یافته است.

کرمی اضافه کرد: امسال ۶۶ مدرسه خیرساز در حال ساخت است که ۲۰ مدرسه آن تحویل آموزش و پرورش شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه آموزش و پرورش استان حدود ۵ میلیارد تومان بدهی برق دارد، گفت: در این زمینه با رایزنی صورت گرفته با رئیس سازمان انرژی اتمی، با توجه به طلب سازمان انرژی اتمی از وزارت نیرو، تقاضا کردیم سازمان انرژی اتمی بخشی از طلب خود از وزارت نیرو را بابت بدهی مدارس استان بوشهر تهاتر کند که رئیس سازمان انرژی اتمی موافقت کرده تا ۵۰ درصد مبلغ طلب وزارت نیرو را کم کند.

منبع:فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.