آخرین اخبار : 

سرشماری اینترنتی نفوس ومسکن۹۵ازشنبه۳مهرماه در روستای باغان آغازمی شود

photo_2016-08-14_17-03-52

مرکز آمار ایران نخستین سرشماری اینترنتی را از فردا در سراسر کشور آغاز می کند. طرح ملی مشارکت در سرشماری اینترنتی آمار و نفوس مسکن به روش اینترنتی از فردا شنبه۳مهرماه تا ۲۴ مهرماه در کل کشور انجام خواهد شد.
آقای احمدرضایی عضوشورای اسلامی و مسئول دفترictروستای باغان درگفتگوبا باغان سبزبااشاره به شروع سرشماری اینترنتی نفوس ومسکن ۹۵ افزودند همزمان باشروع این طرح درسراسرکشوردر روستای باغان نیزازروزشنبه سوم مهرماه ۹۵ثبت نام اینترنتی ازاهالی باغان به صورت رایگان دردفتر ict(پست بانک)ودهیاری این روستاانجام می گیرد.
ایشان افزود:ثبت نام اینترنتی در روستای باغان ازصبح شنبه ۳مهرماه تا۲۴مهرماه همه روزه به جزروزهای تعطیل‌ ازساعت ۷:۳۰ صبح‌ تا ۱۲:۳۰ ظهر در دفتر ict روستاوبعد ازنمازمغرب وعشا ازساعت۱۹الی۲۱درمحل دهیاری باغان انجام خواهدشدوسرپرستان خانوار می توانندبادردست داشتن اطلاعات شناسایی درساعات تعیین شده به دفاترفوق جهت ثبت نام درسرشماری اینترنتی مراجعه نمایند.
مسئول دفترictروستای باغان همچنین گفت:باتوجه به اهمیت شرکت دراولین ثبت نام اینترنتی سرشماری نفوس ومسکن کشور؛مرکزآمارایران مزایایی را برای کسانی که بصورت اینترنتی ثبت نام کننددرنظرگرفته است.مانند:
۱_عدم نیاز به سرشماری به صورت حضوری برای ثبت نام کنندگان(درزمان مراجعه مأمورین سرشماری فقط ارائه کدرهگیری که هنگام ثبت نام اینترنتی دریافت شده کافی است.)
۲_پرداخت ۱۰ میلیون ریال به قید قرعه به هزار نفر از شرکت کنندگان در سطح کشور
۳_ اختصاص یک گیگابایت اینترنت رایگان به همه شرکت کنندگان اینترنتی.

به گزارش باغان سبزمرکز آمار ایران نخستین سرشماری اینترنتی را از فردا در سراسر کشور آغاز میکند و جایزه شرکت در ‌آن ۱ گیگابایت اینترنت است.
همچنین هزار نفر ازخانوارهایی که در این سرشماری شرکت کنند از طریق قرعه جایزه ۱ میلیون تومانی دریافت میکنند.
هدف مرکز آمار ایران برای آن است که خانواده‌های ایرانی خود از طریق مراجعه به سایت www.sarshomari95.ir اطلاعات را وارد کنند و هنگام ورود ماموران مرکز آمار نیازی به گرفتن اطلاعات نباشد.
با این حال به گفته علی پرسا رییس مرکز آمار ایران انتظار می‌رود حدود ۳۵ درصد از خانوارهای کشور اطلاعات خود را به شکل اینترنتی در اختیار مرکز آ‌مار ایران قرار دهند.
خانوارهایی که به شکل اینترنتی سرشماری می شوند در پایان سامانه به آنها کدی می دهدکه این کد باید از سوی خانوار نگهداری و زمان مراجعه حضوری ماموران سرشماری با ارائه کد مورد نظر دیگر از آنها سرشماری نمی شود .
به گفته رییس مرکز آمار ایران،سرپرستان خانوار با در دست داشتن اطلاعات خانوار می تواننداز طریق گوشی هوشمند به وارد کردن اطلاعات خود بپردازند.
رییس مرکز آمار همچنین گفت:اطلاعات سرشماری حضوری از طریق تبلت جمع آوری می شود که در واقع با دو روش اینترنتی و استفاده از تبلت به سمت مدرن شدن در حوزه آمار گام بر می داریم.
وی در خصوص نتایج سرشماری گفت:نتایج سرشماری کاملا محرمانه بوده وحتی بادستورمقام قضایی نیزقابل دستیابی نخواهدبود.

انتهای پیام/ا

  1. ابراهيم صدارت جو گفت:

    واقعا متشکرم بابت فعالیتها مفیدوپرمعنای شما بزرگواران

    پاسخ باغان سبز:ممنون ازلطف شما دوست عزیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.