آخرین اخبار : 

۴۸۰۰هکتار زمین های دشتی بوشهر زیر کشت گوجه فرنگی رفت

۸۲۲۴۲۵۳۱-۷۱۰۴۱۸۶۶مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی استان بوشهر گفت: در سال جاری در سطح ۴۸۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان گوجه فرنگی کشت شد.

شیرعلی بهادری روز یکشنبه در جلسه مسئولان کشاورزی دشتی افزود: در این ارتباط بیش از ۱۰۰میلیون قطعه نشای گوجه فرنگی در این شهرستان از خزانه به مزارع کشاورزی اصلی انتقال یافته است.
وی به اجرای طرح الگوی کشت در شهرستان دشتی اشاره کرد و ادامه داد: امسال در اجرای طرح رعایت الگوی کشت و تنظیم بازار مصرف سطح زیر کشت گوجه فرنگی در این شهرستان نسبت به سال گذشته ۴۰۰ هکتار کاهش داشته است.
بهادری بیان کرد: یکی از مهمترین برنامه های امسال مدیریت جهاد کشاورزی دشتی اجرای طرح رعایت الگوی کشت با هدف کنترل و تنظیم بازار، کاهش مصرف آب و بهبود منابع آبی شهرستان است.
وی اظهار کرد: شهرستان دشتی قطب اصلی کشت گوجه فرنگی خارج از فصل در استان بوشهر به شمار می رود واجرای این طرح تاثیر بسزایی در تنظیم بازار و قیمت این محصول درکشور دارد.
بهادری افزود: پیش بینی می شود با توجه سطح زیر کشت گوجه فرنگی، امسال بیش از ۳۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل در مزارع این شهرستان تولید شود.
بهادری، به تولید نشای گوجه فرنگی در شهرستان دشتی اشاره کرد و گفت: در سال جاری تاکنون بیش از ۲۰۰ میلیون قطعه نشای گوجه فرنگی در این شهرستان تولید شده است.
مدیر جهاد و کشاورزی دشتی بیان کرد: به دلیل کاشت مکانیزه و کیفیت بسیار خوب نشای گوجه فرنگی در دشتی علاوه بر شهرستان های استان بوشهر بیش از ۱۰۰ میلیون قطعه از گلخانه های این شهرستان به استانهای مجاور انتقال یافته است.
منبع:ایرنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.